Problem z działaniem wifi TP-LINK TL-WR841N

Witam,
Mam problem otóż od ok 1-2tyg mam problem z wifi, router ma około pół roku, nie było nigdy problemów. Więc tak: sieć znajduje bez problemu zasięg jest bdb, natomiast jak się połączy to albo strona wskakuje bardzo szybko albo długo trzeba czekać a czasami wcale się nie wczyta, robiłem test na wifi i prędkość pobieranie jest ok 5mb na telefonie, ok 7mb na laptopie (same łącze ma 8mb), natomiast ping jest ok 40-50 a czasami jest po 500 lub powyżej 3000tyś, sprawdzałem już wszystkie kanały ok 1-13 nie ma poprawy... w okolicy tzn sąsiedzi dużo jest sieci wifi ok 10. Na kablu net działa ok.
Dodam też że na kompie jest też skonfigurowana inna sieć od rodziców którzy mieszkają gdzie indziej, ale chyba to nie ma znaczenia. proszę o wskazówki bo już mnie to wnerwia.

Daj pomiar z inSSIDera.

a można wiedzieć jak się to robi..? nie jestem w tym zbyt biegły:)

ok dzięki będę sprawdzać i dam znać co i jak

Czekamy na pomiary.

nie wiem czy dobrze tro zrobiłem czekałem ok 8min

Sprawdzałeś działanie łącza bez routera?

bez routera net chodzi ok, natomiast przez wifi strony wchodza bardzo szybko albo mula mulą a czasem wcale się nie otworzą i to na roznych sprzetach laptop dwa telefony / a test łącza na kablu przez jaki program zrobic?

Spróbuj konfiguracji bez automatów, dopisując DNS-y do DHCP routera. Sprawdź czy masz aktualne oprogramowanie na routerze -

a jakie tam wartosci wpisac mam dynamiczne ip

Mogą być takie jak w poradniku 8.8.8.8 i 8.8.4.4 lub DNS-y twojego dostawcy internetu.

pozmieniałem również wgrałem najnowsza ver oprogramowania, a z tego wykresu wyszlo wszystko ok?? tak mam ustawiony kanał

No to testuj stabilność routera.

takie coś jest:

Tu chyba ważniejsza jest stabilność łącza o której pisałeś w pierwszym poście niż poziom sygnału i zakłócenia. Więc sprawdź czy tu się coś poprawiło!?

test stabilności łącza przez wifi programem winMTR

Nie widzę żadnego problemu. Te 100% strat to pewnie jakieś przekłamanie lub problem z obsługą protokołu ICMP który wykorzystywany jest to diagnostyki.

niby tak ale jest tak że przez ok 5 min działa net ok, a potem znów takie spowolnienia...i długie ładowanie stron, może być router uszkodzony??

czy można obniżyć na tym routerze siłe sygnału?? wyczytałem też że ktoś miał podobny problem i pomogła zmiana szyfrowania na TKIP z AES