Problem z dostępem do sieci lokalnej przy użyciu transmitera TL-WPA2220

Witam,
Mam problem że urządzenia korzystające po sieci LAN RJ45 pryz użyciu 2 transmiterów TL-WPA2220 (Extenderów) nie widzą się w tej samej podsieci.
Mam router/ADSL/Wi-FI -ArcherD5 ) najnowszy Firmaware do niego kablem RJ45 podłączny jest transmister TL-WPA2220 jeden z dwoch extenderów jest na I piętrze budynku drugi na parterze pracują w tej samej podsieci rozdają adresy w sieci Lokalnej LAN ((RJ45) w oparciu o serwer DHCP działający na Archer D5 i teraz ZONK, mamy podpięty jeden laptop do Extendera na I piętrze (Kablem Rj45) z DHCP dostaje adres 192.168.1.106 (zrobiłem nawet rezerwacje po MAC'u) na parterze podpinam do drugiego Extendera 2 laptop (Kablem Rj45) z DHCP dostaje adres 192.168.1.107 (zrobiłem nawet rezerwacje po MAC'u) i co ciekawe komputery nie widzą się za nic w świecie - czy ktoś wie może o trzeba zrobić żeby to zadziałało????

Dodam że z komputera podpiętego po RJ5 do modemu Archer D5 widzę wszystkie urządzenia???

Polecenie ping przechodzi?

wyłącz "Enable AP Isolation" na każdym Accesspoincie (założyłem, że problem leży we wzajemnej widoczności klientów WiFi, jednak powtórnie doczytałem pytanie i to nie ten problem, mimo wszystko wyłącz)

Ping nie działa ani na adresy podłączonych laptopów ani na strony zarządzania sąsiedniego Extender'a.

Na każdym Extender'ze jest wyłaczone "Enable AP Isolation" - ale jak zauważyłeś problem jest nie w sieci WiFI.
Poza wszystkim jako ciekawostka może to istotne hosty podłączone do WiFi mają adresy z tej samej podsieci co podłaczone kabelkiem także sie nawzajem nie widzą.
Poz komputerem stacjonarnym podłączonym do modemu Archer D5.

W sensie z komputera podłączonego lokalnie do modemu Archer D5 widać obydwa laptopy i strony zarzadzające Extender'ami.