Problem z bezpieczeństwem na routerach TP-Link

http://sekurak.pl/nowy-backdoor-na-urzadzeniach-tp-link
Proszę o zapoznanie się z artykułem i czekam na testy z waszych routerów. Aby potwierdzić lub zaprzeczyć tezie jaka została opublikowana.
Niestety na dziś (12.03.2013r.) nie ma dostępnych aktualizacji firmware, zalecamy przede wszystkim nieudostępnianie interface’u webowego routerów do Internetu (na zewnątrz). Dobrym pomysłem jest zainstalowanie na urządzeniu nieoficjalnego firmware-u, choć wymaga to większej wiedzy oraz przy braku odpowiedniej ostrożności przy wgrywaniu firmware-u istnieje możliwość trwałego uszkodzenia sprzętu.

Umożliwia, co nie oznacza że przeciętny zjadacz chleba będzie to wykorzystywał w niecnym celu. Mam WR740N oraz WDR4900N i jakoś nie miałem do tej pory z tym problemu.

Umożliwia, co nie oznacza że przeciętny zjadacz chleba będzie to wykorzystywał w niecnym celu
Zgadzam się z tobą Przemku w 100%, znalazłem w sieci więc publikuje dla dobra ogółu. Sam mam wszystkie TP-link z Gargoyle więc trudno mi to sprawdzić. Czekam na testy z wszej strony koledzy forumowicze bo koleżanki jeszcze chyba nie mamy :(

Odpowiedź ze strony firmy TP-Link na wykryte luki w oprogramowaniu routerów:
"Aby zapobiec możliwości uzyskania dostępu do routerów w sposób opisany przez Pana Michała Sajdaka zespół badawczo rozwojowy firmy TP-LINK opracował aktualizacje oprogramowania eliminujące możliwość wykorzystania opisanej metody. Aktualizacje te są już dostępne do pobrania ze strony firmy.
Firma TP-LINK docenia uwagi Pana Sajdaka i pozostaje z nim w stałym kontakcie. Docenia również starania innych pasjonatów informatyki i zachęca do niezależnych badań produktów firmy."