Problem z Archer C6

Witam,
Wczoraj zakupiłem router archer c6 podłączyłem ładnie router do sieci. Router utworzył fabryczną sieć, udało mi się do niej wejść oraz ją na zasadzie szybkiej konfiguracji ukończyć (w tym zmiana nazwy sieci, hasła itp). I od temu momentu pojawiły się problemy, mianowicie nie widać sieci która była utworzona (znikła), przywrócenie do ustawień fabrycznych nic nie daje (metoda 10s oraz 30/30/30), po kablu nie da się wejść do routera, ogólnie dramat.
Dzwoniłem również do operatora ponieważ martwi mnie pomarańczowa dioda od internetu ale po ich stronie ponoć wszystko jest ok.
Podsumowując:

  1. Nie widać sieci
  2. Przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie daje
  3. Podłączenie komputera po kablu również nic nie daje
    Co mogę wykonać jeszcze aby dostać się do ustawień routera?

Zacznij od wpięcia się do kabla do operatora prosto żeby sprawdzić, czy jest internet.
Dalej: patrz na diody routera, po resecie powinien coś jednak z nimi robić i widać zwykle, że wstał, albo się wiesza, blokuje, cokolwiek.
Reset do fabrycznych w sofcie oryginalnym - po pełnym uruchomieniu naciskasz reset długo, aż się maszyna wyłączy i włączy sama (widać po diodach).

Internet po wpięciu się do operatora jest. Spróbuję jeszcze ten restart długi powyżej 10s bo tak jak pisałem metody 30/30/30 oraz 10s nic nie dawały, router wstawał i nie było żadnych efektów (jedynie świeci się żółta dioda od internetu i świeci się tylko power inne diody są off)
W niedzielę napisze czy coś to dała.

Trzymałem przycisk restart tak długo aż na ułamek sekundy wszystkie diody zgasły a potem wszystkie nagle się zapaliły i została tylko od Power. Niestety dalej 0 efektu, nie ma sieci fabrycznej. Wrzucam zdjęcia bo świeci się tylko tak jak na zdjęciu.
Od odpalenia routera odczekałem 5 min przed restartem.

No to teraz wygląda, jakby był po prostu uszkodzony.
Jak nie działa reset do ustawień fabrycznych na oryginalnym firmware to niestety ja bym go po prostu oddał do sprzedawcy.

Tak też jutro zrobię. Myślałem, że może jest jakiś jeszcze sposób ale trudno.
Dziękuję za próbę pomocy :slight_smile:

Zasada jest prosta: sprzęt z pudełka ma działać. Dopiero dalej kombinujemy.

Wymiana routera pomogla, wszystko gra.

Dzięki za potwierdzenie.