Problem z access pointem TL-WA801ND

Witam
ma Neostradę podpiętą pod router DGT VDSL2 FG4. W związku z ograniczonym zasięgiem wifi z tego urządzenia mam podpiętą pod lan skrętkę i dwie kondygnacje niżej postawiony access point tplinka (żeby rozsiewał wifi na dole).
Tplinka skonfigurowałem jako access pointa tylko zmieniłem jego adres na 192.168.1.254 bo mój router ma adres 192.168.1.1.
Przy ustawieniach access pointa wifi zabezpieczona wpa/wpa2, mam problem z połączeniem swojego i żony tablet lenovo (mój top model s6000) - a objawia się to tym że długo pobiera adres ip, po połączeniu jest problem z przeszyłem danych (strony otwierają się częściowo i wszystko staje), w konsekwencji połączenie zostaje zerwane (a ponowne połączenie trwa jeszcze dłużej i zazwyczaj kończy się komunikatem problem z uwierzytelnieniem).
Przy zmianie zabezpieczeń na WEP problemy znikają.
Dziwne jest też że jak podłączyłem pożyczony router linksys to sieć działała z wpa2 bez problemu
proszę o jakieś wskazówki i pomoc
MI4

Zmień w nim adres na 192.168.2.1 Ustaw dla testu WPA.

Próbowałem ustawiać na adresie domyślnym (192.168.0.254) i zmienionym (192.168.1.254) samo WPA - nic nie dało. Ustawiałem też wpa2/AES/konkretny kanał (żeby się nie nakładały sygnały innych wifi) i też nic to nie daje. Ustawiałem jeszcze aktywne DHCP i lipa.
już brak mi pomysłów.
Spróbuje wieczorem ustawić podany adres

Zabezpieczenia WPA2/AES ustaw. Adres może zostać 192.168.1.254, DHCP wyłącz (disable) na TP-linku. Sprawdź jakie będą efekty.

Tak ustawiałem i nic to nie daje :frowning:

Czyli problem ma tylko tablet? Próbowałeś połączenia na jakimś urządzeniu z Windows-em? Co się wtedy dzieje?

Nie mam urządzenia z windowsem.
Ale doszedlem częściowo co jest. Access był ustawiony na bgn mix. W miejscu gdzie sprawdzalem zawsze połączenie (mój fotel :slight_smile: ) SA jakiś zakłócenia - przemieszczenie się w inne miejsce powoduje stabilność polaczenia. Ale tak jak wczesniej pisalem dobrze działał mi wiekowy linksys który był w standardzie g. Ustawilem accessa w standard bg mix i mogę korzystać z wifi w tym miejscu gdzie nie działało. Nie wiem czy to normalne czy reklamować accessa? Trochę zabawne :slight_smile:

Dużo zależy od poziomu sygnału i zakłóceń a tym bardziej w standardzie 802.11n.