Problem tplink 740 i gargoyle

Witam
Wygrałem wersje v4 na tplink wr740n. Ustawiłem jako tryb most kliencki. Problem jest taki:
Gdy połączeń przez wifi telefon, zasięg jest na full i śmiga
Gdy podłączenie laptopa, zasięg jest jedna kreska tak jakby cały czas ciągnął od głównego routera sygnał.
Na routerze gargoyleyle pokazuje laptopa jako urządzenie z aktywnymi połączeniami a nie pokazuje już jako połączonego urządzenia bezprzewodowoego
Gdzie tkwi problem? Dziękuje.

Masz ustawiony taki sam SSID na głównym jak i na wr740n? Spróbuj się rozłączyć z WiFi w laptopie i podłączyć ponownie.

Tak taki sam ssid. Nie wiem czemu, tel łapie i jest ok. A restart laptopa nawet nie pomaga. Ale w sumie prawym klawiszem na połączeniu nie robiłem rozłączyć wiec to może być opcja.

Próbuj rozłączyć. Laptop widzi taki sam SSID ale są też inne adresy MAC i to on łączy się do tego samego.

inne MAC adresy routerów tak?
a czy jak działa jako repeater to nie powinien klonować routera glownego?
Mam tak też w domu zrobione i urządzenie przełącza się samo w zależności na ktory router ma wiekszy zasieg...a tu takie czary

Próbowałeś się połączyć ponownie z siecią? Wyszukuje Ci windows sieć z większym zasięgiem?

Jeszcze nie zrobiłem rozłącz i połącz ponownie. Wciskałem tylko przycisk w laptopie od włączania wifi i nadal był słaby zasięg.
Windows nie wyszukuje sieci o wiekszym zasiegu a iphone juz tak.
Dodam żę iphone w tym miejscu co laptop ma 2 kreski, iphone nie ma wcale. Po wlaczeniu tplinka jest zasieg na full i internet dziala.
siec ma takie samo ssid

OK wiec tak:
rozlaczalem siec itd i dalej to samo tylko 2 kreski...gdy zmienilem w ustawieniach zabezpieczen kodowanie na AES to nagle zlapal full zasieg a wiec sciagnal internet z najblizszego routera.
Jednak po restarcie kompa widnieje napis na sieci nie polaczono:
ustawienia dla sieci zapisane na tym komputerze nie są zgodne z wymaganiami sieci

o co kaman?
dodam ze tablet i telefony dzialaja normalnie na full zasiegu

to usuń ustawienia sieci w windowsie i podłącz się ponownie.
Zmień ustawienia WiFi głównego routera na WPA2 AES i takie same ustaw na gargoyle.

witam
wykasowalem w laptopie ustawienia sieci i dodalem na nowo z AES. Dopiero teraz jest ok, chociaż wczoraj znów pojawił sie komunikat że jest złe kodowanie sieci ale po chwili się zrobiło ok. dziwna sprawa.

Wychodzi na to że główny router jak i repeater mają inne szyfrowanie. ( różnica w TKIP a AES)

byćmoże, nie moge sie dostac niestety na glowny router. jak bede mial problemy to ustawie na repeaterze TKIF tylko czy to nie bedzie sie wiazalo z gorszym sygnalem?

a tablet i tel dlaczego dziala bez zajakniecia? one sobie same ustalaja szyfrowanie?

Możliwe że te urządzenia inaczej zapisują ustawienia ( pomijając czy szyfrowanie jest AES czy TKIP)