Problem Tp-Link TD W8961ND

Jeżeli jak twierdzisz jest poprawnie zainstalowana to popatrz w biosie. Tam może byc wyłączona. W tej kwestii jednak nie pomogę ponieważ nie znam biosu do tej płyty. Spróbuj jeszcze raz odinstalować sterowniki i ponownie je zainstalować.

Sprawdzałem BIOS i jest tam ustawiona karta sieciowa więc nie wiem co może być problemem :confused:

Jest to nowy komputer czy już używany? Czy wcześniej były problemy z łącznością?

Mam go od 5 lat, był nowy i raczej nie było żadnych problemów z łącznością

Przy podłączeniu komputer-router które diody działają?

Te pierwsze 3 - dioda power, ADSL oraz Internet
A czy może być to spalone zabezpieczenia na wejściu karty sieciowej płyty?

Jeżeli u kolegi router działa to jednak skłaniam się do uszkodzenia i/lub braku sterowników karty sieciowej. Jeszcze jedno: masz jakąkolwiek kartę wifi?

Nie mam niestety

W tym momencie jestem na 100% pewny wykluczyć uszkodzenie portów w routerze.

To dobrze że tylko z kartą sieciową a nie z routerem :smiley:

Dobrze by było skombinować kartę wifi, nawet na usb.

A po co karta wifi?

A nawet po to by skonfigurować router ewentualnie zapodać na forum ustawienia. Cokolwiek byle by nam pomogło w identyfikacji. Masz możliwość pożyczyć od kogoś router w celu sprawdzenia?

Niestety nie

To w takim razie stoimy w miejscu.

No niestety ale u znajomego działał router gdy podłączał do kompa jednak wyskakiwał błąd przy konfiguracji (z płyty CD). Myślałem żeby u kogoś skonfigurować router a następnie podpiąć go ale nie do kompa tylko do kabla telefonicznego żeby tylko wifi było :slight_smile: Tylko problem z tą konfiguracją a ja nie pamiętam dokładnej treści tego komunikatu :confused: A to może być przydatne

Opisze jeszcze raz co robiłem:na innym komputerze u znajomego konfigurowaliśmy router jednak ciągle wyskakiwały błędy (to po wpisaniu bramy domyślnej, to w konfiguratorze cd), później przywróciliśmy do ustawień fabrycznych, ale zmieniliśmy firmware na nowszy i przy tym było trochę problemów bo najpierw niby wczytało ale nie zmieniło wersji dopiero po dopisaniu rozszerzenia bin jednak najpierw wyskoczył błąd że nie udało się updatować, ale jednak zmieniła się wersja więc nie wiem co trzeba robić czy oddać do sklepu czy może trzeba się dalej tym "pobawić"

Jesteś w stanie zalogować się na niego poprzez przeglądarkę? Generalnie routery konfiguruje się ręcznie bez płyty.

Na tym kompie nie ma szans pisałem że po wpisaniu bramy domyślnej nie ma żadnej reakcji. A co?

To już wiem. U tego znajomego na jego komputerze zalogujcie się i skonfigurujcie recznie.