Problem routera z połączeniem go do WiFi

Jakiś czas temu zakupiłem router TP-LINK TL-WR1042ND z takiego powodu iż w moim pokoju mam 1/2 kreski zasięgu wifi a gdzieś wyczytałem że mogę kupić router i ten router podłączyć pod wifi które mam w mieszkaniu, efektem miał być lepsza jakość internetu. I tu moje pytanie jak podłączyć ten 'mój' router do tego wifi które mam w mieszkaniu? Wchodziłem na stronę 192.168.0.1, ale za bardzo nie znam się w tych sprawach.

Nie mam pojęcia, czy ten model ma tę opcję, ale musisz przełączyć router z trybu Router na Wireless Bridge.
Tylko kokosów jeżeli o wydajność chodzi się nie spodziewaj - router odbiera sygnał tak jak twój komputer, więc musiałby stać gdzieś bliżej routera głównego, po drugie obniża prędkość sieci mniej więcej dwukrotnie względem tego, co by było przy połączeniu bezpośrednim - mówię o paśmie maksymalnym technologii wifi, a nie o wydajności łącza internetowego - czyli:
Jeżeli masz net do mieszkania 50 Mbit/s to różnicy nie będzie widać. Jeżeli masz 1 Gbit/s
to technologia "N" ograniczy go do 150Mbit/s, a po zrobieniu mostu będzie max 75Mbit/s, zakładając, że nie masz żadnych sąsiadów i innych sieci WiFi.