Problem połączenia TL-WA850RE z telewizorem

Nein Panowie...
Channel ustawiony przykładowo na 1
Channel Width na 20MHZ
również próbowałem automatyczne IP i wpisane ręcznie
(po wprowadzeniu zmian zrobiłem reboot routera)

Włącz jeszcze DHCP (enable) na WA850RE ale zmięń DNS-y na 194.204.159.1 i 194.204.152.34

Pytanie które DNS'y chodzi o te na wzmacniaczu:
Primary DNS: 192.168.0.254
Secondary DNS: 192.168.0.254
?
Na routerze oba są 0.0.0.0

Kolejność ma drugorzędne znaczenie. Po prostu
Primary DNS: 194.204.159.1
Secondary DNS: 194.204.152.34 SAVE i reboot. Oczywiście wcześniej włącz DHCP - enable.

Teoretycznie tutaj trzeba metodą prób i błędów. Nie do końca tylko jest jasne, dlaczego laptop i smarkfon :wink: łączą się przez wzmacniacz bez problemu, a TV nie chce. Gdyby coś było nie tak z konfiguracją, nic by się nie połączyło.

To teraz jest trochę ciekawiej. Cytuje "Połączono z siecią lokalna, ale nie z internetem. Aby korzystać z internetu sprawdź ustawienia serwera DNS w ustawieniach protokołu IP lub skontaktuj sie... Bla bla"

Tu specyficzność urządzenia (TV) daje o sobie znać.

To się zgadza, niestety trzeba wiedzieć co i jak można zmienić w konfiguracji urządzeń.

Jeśli to coś pomoże to: Samsung UE55F6770
Ciekawa sprawa, zmieniłem ustawienia w routerze na stały channel i width -przestał działać internet na komputerze (w telefonie normalnie). Zmieniłem na auto, wróciło do normy.
Jutro jeszcze pobawię się metodą "prób i błędów".
Ogółem jak wskazywał obrazek na tv, telewizor połączył się ze wzmacniaczem, ale nie z siecią wi-fi...

A dopisz jeszcze te DNS-y do konfiguracji głównego routera.

Przepraszam, dziś już padam ze zmęczenia.
Popróbuję jutro z samego rana i napiszę co i jak.

Więc czekamy na efekty. Pozdrawiam i powodzenia.

Tu bym podejrzewał, że karta sieciowa sobie nie radzi z szerokością pasma 20Mhz - chociaż jest to o tyle dziwne, że 20 powinna działać zawsze, z 40 bywają problemy.
Czy przy opcjach automatycznych TV nadal się łączy ze wzmacniaczem i pobiera adresację, czy tym razem to przestało działać?

Autor tematu może zmniejszyć prędkość sieć na routerze jak i wzmacniaczu.

Witam mam podobny problem z TL-WA850RE podpięcie kabelkiem do tv samsunga brak internetu,podpięcie tym samym kabelkiem do jakiegokolwiek innego komputera internet jest
Firmware Version:
3.14.4 Build 130313 Rel.63007n
najnowsza wersja
Adresy przypisane na stałe DHCP wyłączone.
Czy to urządzenie nie współpracuje z TV Samsunga ?

Włącz DHCP na TP-linku, uzupełniając bramę z głównego routera plus DNS od twojego dostawcy internetu.

@Zoorg
Próbowałeś innym kablem?
Czy na WA850RE pali się kontrolka po podłączeniu kabla?

Problem rozwiązany wystarczyło przejść na tryb Range Extender Mode 2
I wszystko hula.
Zamykam temat.