Problem po zmianie hasła

Witam,
posiadam Netię 20mb na linii TP, router TP-LINK W8960N, problem jest taki że:
wifi działa bez zarzutu ale gdy zmieniam hasło do wifi poprzez Wireless/Security to na nowym haśle mam brak połączenia z siecią, gdy zmienię na to wcześniejsze to połączenie wraca. Dlaczego nie można zmienić hasła, czy to pierwsze hasło jest zapamiętywane przez router. Reset routera też nie pomaga.
Będę wdzięczny za podpowiedź
pozdr

W Centrum Sieci i Udostępniania znajdziesz taką zakładkę jak Zarządzanie sieciami bezprzewodowymi.
Znajdź tam zapamiętane ustawienia swojej sieci WiFi i skasuj je (usuń profil). Potem uruchom kompa ponownie.
Następnie zmień hasło do WiFi na routerze, daj SAVE i na wszelki wypadek uruchom router ponownie.
Dopiero wtedy spróbuj połączyć się na nowym haśle.
Zagmatwane, wiem, ale zwiększa to szanse na powodzenie całej operacji.

Albo drugie wyjście zmień hasło i przy okazji nazwę sieci :wink:

hej, nie widzę takiej zakładki: Zarządzanie sieciami bezprzewodowymi
screan w załączniku

Popatrz, a ja jakoś widzę... Nie masz Windows Vista albo 7? Nie widać Twojego obrazka - popraw go. W Windows 8 też to znajdziesz, ale ja nie wiem gdzie to teraz schowali.

Wystarczy jak masz na pasku zadań ikonkę z sieciami. Tam odszukujesz swoją sieć i we właściwościach zmieniasz hasło.

mam Win 8.1 niestety, komunikat: wybranego połączenia nie można usunąć
Scaliłem posty. Proszę używać przycisku modyfikuj. CHACA

W Win 8 musisz mieć na liście sieć i kliknąć na nią prawym przyciskiem i wybrać "zapomnij tą sieć".

Czyli tak :wink:

udało się, utworzyłem nową sieć i nowe hasło. Tylko teraz ustawia mi ją jako sieć publiczną, jak to zmienić na domową w Windows 8.1 ?
z góry dziex

Patrzyłeś w centrum sieci i udostepniania? Tam bedziesz miał nazwę swojej sieci i pod nią podświetlone na niebiesko rodzaj sieci. Klikając na ten napis wyświetli ci inne możliwości do zmiany.

mam nazwe sieci ale nie jest ona podswietlona

Jak ustawiałeś i konfigurowałeś sieć od początku to miałeś komunikat o ustawieniu sieci jako Publiczna- Domowa- Firmowa?

właśnie nie miałem komunikatu, nie raz jak ustawiałem to był taki komunikat, tym razem nie.

Spróbuj jeszcze raz z usunięciem wszystkich sieci. Nie mam na pokładzie W8, piszę na podstawie W7.

Zmiana sieci z Publicznej na Prywatną : Wciśnij Win+R wpisz polecenie gpedit.msc Następnie ustawienia systemy windows -Ustawienia zabezpieczeń - zasady Menadżera listy sieci . Następnie wybierasz siec swoją i wskazujesz lokalizację sieciową .

No dobrze, tylko dlaczego autor nie ma możliwości zmiany sieci w centrum? Zrobiłem w/g tego co podałeś i nie mam różnicy. Robilem to na W7.

U mnie działa na 8 taki sposób .

System Windows 8 w odróżnieniu od swoich poprzedników sam wybiera typ sieci i niestety nie pozwala na prostą zmianę. Można to zrobić przez rejestr lub zasady grupy

Tutaj opisane
http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_8-networking/windows-8-sieć-prywatna-i-publiczna-zamiana/f882bb16-bfc6-452a-b2fd-56f106cd6a09

Zawsze człowiek będzie krok do przodu. Zobaczymy czy u autora to zadziała.

Jeśli nie zadziała będziemy szukać dalej rozwiązania :wink: