Problem/ po wczytaniu gargoyle_1.7.0 router MR3420 nie działa

Najpierw wyłącz router z prądu i podłącz ponownie. Powiedz jak po kolei zachowują się diody.
Jak dioda sys przestanie mrugać to podłącz komputer kablem do routera ( port LAN) i spróbuj wejść na router przez stronę http://192.168.1.1/
Jeślinie da się to w cmd wpisz polecenie IPCONFIG/ALL i daj wynik na forum.

Po wyłączeniu i włączeniu dioda power świeci cały czas; dioda z kołem zębatym mruga około 7-10 s, po czym świeci ciągle. Po podłączeniu do kompa przez lan i wpisaniu 192.168.1.1(próbowałam także 192.168.0.1) nic się nie dzieje. Świeci natomiast kolejna dioda okręgu z aureolą (pulsuje).
Podaje wynik z CMD

Konfiguracja IP systemu Windows
   Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : user-Komputer
   Sufiks podstawowej domeny DNS . . : 
   Typ w©zˆa . . . . . . . . . . . . : Hybrydowy
   Routing IP wˆĄczony . . . . . . . : Nie
   Serwer WINS Proxy wˆĄczony. . . . : Nie
Karta Ethernet PoˆĄczenie sieciowe Bluetooth:
   Stan no˜nika . . . .  . . . . . . .: No˜nik odˆĄczony
   Sufiks DNS konkretnego poˆĄczenia : 
   Opis. . . . . . . . . . . . . . . : UrzĄdzenie Bluetooth (sie† osobista)
   Adres fizyczny. . . . . . . . . . : E4-D5-3D-77-36-D4
   DHCP wˆĄczone . . . . . . . . . . : Tak
   Autokonfiguracja wˆĄczona . . . . : Tak
Karta bezprzewodowej sieci LAN PoˆĄczenie sieci bezprzewodowej 2:
   Stan no˜nika . . . .  . . . . . . .: No˜nik odˆĄczony
   Sufiks DNS konkretnego poˆĄczenia : 
   Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter #5
   Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 86-D5-3D-77-36-D3
   DHCP wˆĄczone . . . . . . . . . . : Tak
   Autokonfiguracja wˆĄczona . . . . : Tak
Karta bezprzewodowej sieci LAN PoˆĄczenie sieci bezprzewodowej:
   Sufiks DNS konkretnego poˆĄczenia : 
   Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Dell Wireless 1702 802.11b/g/n
   Adres fizyczny. . . . . . . . . . : E4-D5-3D-77-36-D3
   DHCP wˆĄczone . . . . . . . . . . : Tak
   Autokonfiguracja wˆĄczona . . . . : Tak
   Adres IPv6 poˆĄczenia lokalnego . : fe80::58fe:5701:b770:5bf5%14(Preferowane) 
   Adres IPv4. . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.100(Preferowane) 
   Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
   Dzierľawa uzyskana. . . . . . . . : 23 lutego 2015 19:28:39
   Dzierľawa wygasa. . . . . . . . . : 24 lutego 2015 20:26:27
   Brama domy˜lna. . . . . . . . . . : 192.168.1.1
   Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
   Identyfikator IAID DHCPv6 . . . . : 216323389
   Identyfikator DUID klienta DHCPv6 : 00-01-00-01-1B-CC-4C-5C-78-45-C4-AE-D8-CD
   Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
                                       192.168.1.1
   NetBIOS przez Tcpip . . . . . . . : WˆĄczony
Karta Ethernet PoˆĄczenie lokalne:
   Sufiks DNS konkretnego poˆĄczenia : 
   Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe FE Family Controller
   Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 78-45-C4-AE-D8-CD
   DHCP wˆĄczone . . . . . . . . . . : Tak
   Autokonfiguracja wˆĄczona . . . . : Tak
   Adres IPv6 poˆĄczenia lokalnego . : fe80::c4d3:cfaf:5f09:22a%11(Preferowane) 
   Adres IPv4 autokonfiguracji . . . . : 169.254.2.42(Preferowane) 
   Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.0.0
   Brama domy˜lna. . . . . . . . . . : 
   Identyfikator IAID DHCPv6 . . . . : 293094852
   Identyfikator DUID klienta DHCPv6 : 00-01-00-01-1B-CC-4C-5C-78-45-C4-AE-D8-CD
   Serwery DNS . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
                                       fec0:0:0:ffff::2%1
                                       fec0:0:0:ffff::3%1
   NetBIOS przez Tcpip . . . . . . . : WˆĄczony
Karta tunelowa isatap.{661C93D9-2893-4238-A692-A6F610761DB8}:
   Stan no˜nika . . . .  . . . . . . .: No˜nik odˆĄczony
   Sufiks DNS konkretnego poˆĄczenia : 
   Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Karta Microsoft ISATAP #2
   Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   DHCP wˆĄczone . . . . . . . . . . : Nie
   Autokonfiguracja wˆĄczona . . . . : Tak
Karta tunelowa isatap.{F21E5D3C-655A-4A7E-98E7-EA2A4A309C0A}:
   Stan no˜nika . . . .  . . . . . . .: No˜nik odˆĄczony
   Sufiks DNS konkretnego poˆĄczenia : 
   Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Karta Microsoft ISATAP #4
   Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   DHCP wˆĄczone . . . . . . . . . . : Nie
   Autokonfiguracja wˆĄczona . . . . : Tak
Karta tunelowa Teredo Tunneling Pseudo-Interface:
   Sufiks DNS konkretnego poˆĄczenia : 
   Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
   Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   DHCP wˆĄczone . . . . . . . . . . : Nie
   Autokonfiguracja wˆĄczona . . . . : Tak
   Adres IPv6. . . . . . . . . . . . : 2001:0:9d38:6abd:10b5:f69:e050:dcdb(Preferowane) 
   Adres IPv6 poˆĄczenia lokalnego . : fe80::10b5:f69:e050:dcdb%12(Preferowane) 
   Brama domy˜lna. . . . . . . . . . : ::
   NetBIOS przez Tcpip . . . . . . . : WyˆĄczony
Karta tunelowa isatap.{5DDE5153-32DE-41F1-836A-9737ED80A39B}:
   Stan no˜nika . . . .  . . . . . . .: No˜nik odˆĄczony
   Sufiks DNS konkretnego poˆĄczenia : 
   Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Karta Microsoft ISATAP #5
   Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   DHCP wˆĄczone . . . . . . . . . . : Nie
   Autokonfiguracja wˆĄczona . . . . : Tak
Karta tunelowa isatap.{AF4FFC82-28C8-4F5B-AFA9-21F5EDBFAB68}:
   Stan no˜nika . . . .  . . . . . . .: No˜nik odˆĄczony
   Sufiks DNS konkretnego poˆĄczenia : 
   Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Karta Microsoft ISATAP #6
   Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   DHCP wˆĄczone . . . . . . . . . . : Nie
   Autokonfiguracja wˆĄczona . . . . : Tak

Napewno to było gargoyle? bo wygląda że zostało zainstalowane coś bez interfejsu graficznego.

Pobioerz putty i połącz się do routera pod adresem 192.168.1.1 za pomocą protokołu TELNET, Jak się nie da to spróbuj przez SSH ( login root, hasło password)
Jak się podłączy to daj screen z putty

Strona, z której pobrałam to:
http://www.gargoyle-router.com/download.php
plik: gargoyle_1.7.0-ar71xx-generic-tl-mr3420-v2-squashfs-factory.bin,

screen z putty (telnet):

Wpisałam login, o hasło mnie nie poprosiło.

screen z putty (ssh)

Ile metrów kabla masz przy tej antenie . Sama antena ma 5dBi

screen z putty (telnet):
wpisz tam [b]passwd[/b]

coś nie wyszło z wgraniem firmware albo ten firmware jest uszkodzony. Spróbujemy ratować:
Próbuj wg tego poradnika:

Do "aktualizacji" użyj firmware Gargoyle PL ze strony eko.one.pl:
http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/gargoyle-1.6.2.2-ar71xx-tl-mr3420-v2-squashfs-factory.bin

Witam, po długich bojach udało się i MR3420 nie jest cegłą. Po nieudanych próbach z WINSCP i puttą [w ogóle nie chciało mnie połączyć z adresem 192.168.1.1 (no route to host)].
Wyłączyłam kartę sieci bezprzewodowej na laptopie i odinstalowałam sterowniki do owej karty. Zostawiłam tylko kartę sieciową na lan, wtedy po wpisaniu 192.168.1.1 zaskoczył tplink. Okazało się, że pobrana wersja była dobra i śmigała.Miałam wgraną wersję gargoyle. Sprawdziłam na niej stabilność modemu i prędkość internetu. Jednak różnicy na tej wersji, a na oryginalnym firmware nie zauważyłam i powróciłam do fabrycznego z aktualizacją.

Na chwilę obecną tplink chodzi bez zakłóceń. Transfer jednak jak był słaby, taki pozostał.Proszę więc o opinię.

Czy jest szansa na to aby mój transfer był lepszy?
Jak w temacie mój sprzęt to:
Internet Play
router mr3420 (oryginalny fireware, z najnowszą aktualizacją)
modem mtc hilink 3372
antena Dualna LTE/4G 10dBi MIMO(sprawdziłam parametry)kable o długość 5m
Router z anteną z cybertech, jak i z patykami dołączonymi do zestawu tplinka w najlepszym wypadku ma:
4/5 kresek 3 g(hspa+/wcdma)(jest stabilny), 1 kreska lte 4g (która raz jest raz nie ma).
Transfer to ruletka. Waha się od 0,2Mb/s do 1,2 Mb/s na 3g. Raz udało mi się osiągnąć 6 Mb/s jak zaskoczyło w południe na lte, ale trwało to tylko kilka minut, rozłączyło, wskoczylo ponownie na 3g.
Teraz sieć mam ustawioną ręcznie na stałe 3g (aby sobie nadziei nie robić, że jestem w zasięgu 4g).
Próbowałam huba. Przy pasywnym router nie wykrywał w ogóle modemu. Aktywny wykrył i śmigało tak samo jak i bez huba.

Dołączam wynik speedtest:

Macie jakieś rady, wskazówki.

Słabo to widzę. Po podłączeniu modemu do komputera jest lepiej?
Jeśli nie to można spróbować poprawić ustawienie anteny. Jak daleko od Twojej lokalizacji jest oddalony BTS? Sprawdź na mapie http://beta.btsearch.pl/

Po podłączeniu modemu do laptopa w ogóle sieci nie wykrywa (musiałabym siedzieć przy oknie cały czas). Korzystałam wcześniej z orange. Zasięg był słabszy, ale transfer około 2Mb/s był (rano o 4.00 czy 5.00 cieszyłam się nawet 10Mb/s. Jednak zdarzały się tygodniówki, kiedy spadał do 0,2 lub w ogóle nie miałam połączenia. Po dwóch latach zrezygnowałam z ich usług, w dużej mierze przez niekorzystne rozliczanie pakietu danych (szczęśliwe godziny nie były takie szczęśliwe). Skuszona unlimited zakupiłam Play. Na starym modemie huawei e587 transfer był słaby, dlatego zakupiłam opisany wyżej sprzęt. Najwidoczniej nic to nie zmieniło. Co ciekawe aero2 śmiga aż miło, zasięg mam na full, gdziekolwiek bym nie była, i transfer taki jaki może być max (0,5Mb/s). Coś mi się wydaję, że jak skończę umowę z Play przejdę do Plusa.
Internetu potrzebuję do pracy. Radiówki u mnie w miejscowości są, ale mulą i ceny jak sprzed 5 lat. Dzwoniłam raz do firmy, umówiłam się na montaż na następny dzień (po 3 tygodniach oczekiwaniach na monterów, zrezygnowałam z takich usług). Neostrady mieć nie mogę (brak możliwości technicznej). Pozostaje tylko internet mobilny.
Kwestia nadajników: z BTSearch korzystałam już wcześniej. Według tej strony ustawiam antenę panelową czy patyki. Do najbliższego nadajnika mam niecałe 7km ( wolna przestrzeń, brak lasów, domostw itp.), tyle samo miałam za czasów Orange (oba są w pobliżu). Próbowałam na inny nadajnik (9km ode mnie)jednak nic to nie dało. Pomysłów więcej nie mam.

Ja więcej nie poradzę. Z LTE nie miałem problemu, bo do BTSa mam 600m.
Może kolega Wojtek by wypowiedział się w temacie. Jemu działa play na 8km.

Bardzo ważna jest dobra antena kierunkowa (dualna) na zewnątrz budynku, oczywiście skierowana w światło nadajnika (BTS-a).

Moja antena to ta z linku:
http://www.cybertech.com.pl/p116,antena-dualna-lte-4g-10dbi-mimo.html
Kupowałam celowo pod 4g. Może jest jeszcze nadzieja. Mam trzy nadajniki 7km, 9km i 11km. Na ten 11 km nie próbowałam, spróbuje. Byłabym zadowolona z 3Mb/s stabilnych.
Macie może Panowie jakieś rady co do ustawienia anteny, jaki kąt nachylenia itp.?

Przy tych odległościach i braku widoczności nie ma 100% recepty na stabilność łącza. Osobiście kupił bym taką samą antenę ale jak największy zysk który jest dostępny no i okablowanie skrócone do minimum.

Te antenę co masz obecnie 10dBi wymień na 15dbi . Przy tej odległości konieczna jest antena o zysku 15dBi i do tego nie więcej jak 10 metrów kabla .( na każdym metrze masz stratę ok 0,5dBi plus do tego złączki ) Polecam Ci antenę z tej firmy http://www.cybertech.com.pl/p130,antena-dualna-lte-4g-15dbi-do-huawei-e3272-e3372-mimo.html . Jestem jej użytkownikiem i LTE osiągam z 8 km , brak widoczności optycznej z BTS-em (bez anteny brak usługi ) .Wszystkie inne o kosmicznym zysku anteny to szmelc i bełkot marketingowy .Na modemie wymuś tylko pasmo LTE .

Ustaw sobie modem tzn Hilinka w zakładce Diagnostyka - informację o urządzeniu i poruszaj anteną delikatnie czekając po każdym ruchu ok 30 sekund , obserwuj parametr RSSI i RSRP .

Więcej o tych parametrach tutaj:

Podaj lokalizacje sprawdzimy czy na danym BTS-ie jest LTE czyli pasmo 1800MHz .

Lokalizacja 50º07'00N 21º50'28E, mam trzy nadajniki, z tego dwa mają aktywne pasmo 1800. Póki co zmieniłam (z ciekawości) modem na stary E587 i jest bez anteny. Ku mojemu zaskoczeniu transfer mam lepszy (2-2,5Mb/s), ping mniejszy, a i samo połączenie stabilniejsze. Zastanawiam się jak to jest możliwe, czyżby wbudowana antena na E587 była lepsza od anteny panelowej 10dbi? Pomęczę trochę ten modem, potem antenę nakieruje jeszcze na inny nadajnik, a po weekendzie zakupię tą polecaną przez Wojtek2803.

To zależy też od ustawienia anteny i miejsca odbioru :slight_smile:

Weź modem LTE i podjedź bliżej nadajnika i zobacz jakie masz transfery . Zawsze też nie można wykluczyć uszkodzenia modemu .

Wybrałam się na wycieczkę i km dalej od mojego domu lte działa jak złoto (2 kreski), im bliżej nadajnika tym lepiej. Tak więc sprzęt jest dobry, a antena 15 dbi niedługo do mnie dotrze. Dziękuję wszystkim za ogromną pomoc. Pozdrawiam