[Problem] Konfiguracja routera TP-LINK TD - W8961N -- Brak połączenia po wykonaniu quick setup

Dzień dobry,
Mam problem z konfiguracją ww routera ADSL2+. Mianowicie, wykonuję cały setup według instrukcji, ale potem cały czas nie mam internetu.
Mam internet w orange/neostrada. Wpisuję wszystkie dane i nic :frowning:
Proszę, pomożcie, bo się tutaj nerwowo wykończę. Dodam, że wcześniej wykonywałem już kofiguracje routerów ADSL TP LINKa i jakoś się udawało, ale nigdy nie wiedziałem, jak to zrobiłem :smiley: Sam nie wiem o co chodzi.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Tak to wygląda po setupie:

Mam to samo,udało ci się ogarnąć?,A wifi też ci pokazuje łączy A BRAK Internetu?

Co do problemu Jacka: widać wyrażnie, że połączenie PVC2, na którym wybrana została typowa dla TPSA/Orange konfiguracja kanałów wirtualnych (VPI/VCI) na 0/35 ma status połączenia DOWN.
Więcej konkretów nie można ustalić z tego zrzutu, ale zwykle możliwości sa 3:

  1. Zła nazwa użytkownika i hasło
  2. Zbyt słaby sygnał ADSL lub jego całkowity brak (widać to pewnie nieco niżej w dziale ADSL, którego górę widać tutaj)
  3. Błędna konfiguracja ADSL (najczęściej VPI/VCI, ale tutaj chyba jest OK).

Natomiast Hubert: tutaj to łączysz niepotrzebnie dwie niezależne rzeczy. Połączenie WiFi z routerem nie daje w sposób magiczny połączenia z Internetem. Możesz bez problemu korzystać z sieci WiFi, w której dostępu do Internetu nie ma i nie jest to w żaden sposób zaskakujące.
Dopóki nie ustawisz routera tak, aby miał dostęp do internetu - będziesz miał komunikat (zwykle) Windowsa, że nie może dostać się do serwerów Microsoft, a więc wg niego zachodzi brak Internetu.
Czujka Windows jest dość zmyślna, ale można spokojnie skonfigurować taki filtr/reguły firewall, przez którą Windows będzie mówił, że netu nie widzi, a dostęp będzie, więc to tym bardziej nie jest poważny wyznacznik dostępu sieci.