Problem dyndns

Podam w poniedziałek, muszę zabrać router od klienta.

Będę wdzięczny bo temat poszedł już do centrali, twój przypadek nie jest odosobniony. Właśnie się tym zajmujemy i próbujemy ustalić przyczynę.

Numer seryjny tego routera to 214A115005038.

Dzięki za info, pracujemy nad tym.

Otrzymałem informacje od naszej centrali, że problem z dostępem do interfejsu routera związany jest z dużym zużyciem RAMu routera. Dzieje się tak w momencie gdy używane są aplikacje, które generują duży ruch sieciowy co powoduje zawieszenie się interfejsu routera. Jest to znany problem i obecnie trwają prace nad jego rozwiązaniem. Jako tymczasowe rozwiązanie może posłużyć wyłączenie funkcji UPnP w routerze.

Czy wyłączenie UPnP poprawi logowanie do dyndns? Ja nie miałem problemu z dostępem do routera, nie było po stronie LAN do niego podpięte nic prócz laptopa, na którym go konfigurowałem, więc i ruchu praktycznie żadnego nie było.

Jedno z drugim jest powiązane. Nie sprawdzałem bo nie mam tego modelu u siebie. Liczę na twoją pomoc i przetestowanie tego doraźnego rozwiązania.
Jak sam widzisz forum jest nieoficjalne i nikt z nas nie pracuje w firmie TP-link, choć mamy z firmą bezpośredni kontakt.

sprawdzę ustawienie upnp ale nie sądzę zauważyłem też że wyłączenie z produ w niektórych przypadkach pomaga raz tylko nastepnego dnia orange zmienia ip ale router już nie na dyndns . Faktycznie na neti działa bez problemu i na funboxie też śmiga dyndns !!! tylko coś tp-linki maja czkawkę