Problem Asus n12u b1

Witam, piszę do Was odnośnie problemu z moim n12u. Problem polega na tym, że po automatycznej konfiguracji sprzęcik działał niby prawidłowo do czasu. Zauważyłem, że kiedy wyłączyłem mojego laptopa lub wypiąłem z niego kabel którym był połączony z modemem, po chwili gasła lampka od internetu :o Wifi działa wtedy normalnie, można się połączyć bez problemu ale nie ma jakby co rozsyłać. Po ponownym podłączeniu mojego laptopa i modemu lampka się zapala i wszystko chodzi jak powinno... Na drugi dzień wpadł do mnie znajomy i po długiej walce niby działa to juz niezależnie od mojego laptopa ale chodzi to ogólnie słabo, rozłącza się czasem co chwile (przykładowo u mnie śmiga a u mamy czy siostry na laptopie zamula strasznie). Problem z "zamulaniem" znika gdy znów podłącze laptopa z modemem, wszystko po prostu działa i jest ok. Nie jestem mocno obeznany w tematach związanych z tymi sprzętami więc proszę Was o pomoc :slight_smile: Piszcie jakich informacji potrzebujecie, gdzie je znaleźć, ja to udostępnie i mam nadzieję, że coś uda się na to poradzić :wink:
edit: zapomniałem napisać, że modem jest po aktualizacji sterowników na najnowsze i problem dalej występuje

Co to za dostawca internetu? Co to za modem? Jak masz go podłączonego do Asusa?

Dostawcą jest multimedia. Żle się zrozumieliśmy bo jest to modem z routerem w jednym, Asus n12u b1. Pozdrawiam :slight_smile:

Jeżeli jest z modemem do powinno być DSL przed nazwą?

Jest, zgadza się :slight_smile:

Daj obrazek ze statusu routera, przy dostępie do internetu powinny świecić się diody ADSL i Internet,

mam nadzieję że o to chodzi :stuck_out_tongue: na routerze palą się wszystkie lampki, a mój laptop połączony jest kablem z urządzeniem

Nie znam dokładnie tego routera, musiał byś znaleźć zakładkę z parametrami linii ADSL.

Wszedłem więc w DSL WAN i tam jest takie coś

To jest konfiguracja linii, ja potrzebują jak synchronizuje się linia (prędkość) i stosunek szumu do sygnału (SNR).

Niestety nie posiadam za dużo wiedzy w tej dziedzinie więc wrzucę zakładkę ustawień i jeśli coś z tego co tu jest dotyczy tego o czym piszesz to zaraz załączę screena

Już działa.

Warto napisać co było przyczyną twoich problemów. Może ktoś w przyszłości będzie miał podobne problemy.