Próba downgrad'e do stock firmware TL-WR841N v9

Witam. Posiadam router TP-Link TL-WR841N v9 z wgranym najnowszym DD-WRT (build 24461) pobranym stąd -> http://dd-wrt.com/site/support/other-downloads?path=others%2Feko%2FBrainSlayer-V24-preSP2%2F Problem polega na tym, iż urządzenia podłączone do switcha tego routera nie widzą się (tzn. nie można ich pingować). Router działa poprawnie. Nadaje urządzeniom adresy ip poprzez dhcp oraz "dopuszcza" je do internetu. Wszystko działa również przy przypisaniu adresów ręcznie dla podłączonych urządzeń. Sprawa jest o tyle dziwna, że gdy podłącze np. laptopa do jednego z portów switcha a drugiego bezprzewodowo to obydwa laptopy można pingować z jednej i drugiej strony (pierwszego pinguję z drugiego oraz drugiego z pierwszego). "Blokada" powstaje tylko na portach switcha. Wydaje mi się, że ta wersja firmware'u jest jeszcze niedopracowana stąd chciałem zapytać czy mogę w jakiś bezpieczny sposób przeprowadzić downgrade lub wogóle powrót do firmware'u producenta. Próbowałem już z wszystkimi softami dla tego modelu ze strony dd-wrt. Próbowałem nawet wrzucić webrewert'a z wersji v8 ale cały czas wyskakuje upgrade failed. Czy ktoś ma jakiś pomysł na ten router? Z góry dziękuję za pomoc.