Prawidłowa konfiguracja rutera wr1043nd - pomocy

Witam posiadam ruter wr1043nd v.2 , ruter ten mam połączony z modemem sieci kablowej Multimedia prędkość 300Mbit. Od jakiegoś czasu używałem Gargoyla i nawet to działało przyzwoicie z tym że wtedy posiadałęm internet 120Mbit. Z dniem kiedy dostawca uruchomił mi 300Mbit okazało się że ruter ten z Gargoylem nie jest wstanie po kablu uzyskać większej prędkości jak na poziomie 160Mbit. Rozpocząłem drążenie tematu i postanowiłem powrócić do oryginalnego firmware-u od Tplink-a (wykonam test ), i jak się okazało ku mojemu zdziwieniu internet po kablu osiągał prędkość na poziomie 300Mbit, pełnia szczęścia. Szczecie jednak nie trwało długo bo zaczęły się problemy z dekoderem NC+ który po wifii jest podpięty przez wyżej wymieniony ruter do internetu. Skończyło się tym że nie potrafiłem ustawić tak rutera aby wszystko hulało jak należy, chyba że może ktoś podpowie co zrobić aby było ok. Poszukiwań ciąg dalszy trafiłem na dd-wrt, postanowiłem zaryzykować , jak się okazało internet po kablu na poziomie i 250Mbit nie jest źle. Wifi i dekoder także super zaczął hulać. Jednak czuje pewien niedosyt z tego względu że po wcześniejszych próbach sprzęt jest wstanie zagwarantować maksymalną wydajność łącza , i mam związku z tym pytanie może ktoś mi podpowie jak skonfigurować soft Tplink-a , Gragoyla , czy też dd-wrt ( aktualnie w ruterze ) tak aby wszystko działało na maksymalnych możliwościach ????
Z góry bardzo dziękuje za podpowiedź :wink:

W skrócie: 1043 od V2 ma akcelerację sprzętową NAT, która działa, ale tylko na firmware fabrycznym. W przypadku przejścia na alternatywny soft tracisz to i wydajność routera spada.
W międzyczasie ekipa od otwartego oprogramowania opracowała tzw. fastpath, który zwiększa wydajność znacząco, choć nie zawsze tak skutecznie jak hardware NAT.
Więcej informacji:
https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=16128
Szukaj więc softu z obsługą fastpath.
Co do zgodności i problemów NC+ - "problemy" to za mało, żeby zrozumieć co nie działało.

Witam dziękuje za podpowiedź , jednak mam problem , czy mógłbym liczyć na informacje skąd taki gotowy soft z fastpathem pobrać - wersja z GUI , ewentualnie jakąś instrukcje jak to doinstalować ?, poczytałem i to faktycznie może okazać się lekarstwem na mój problem

z góry bardzo dziękuje za pomoc

pozdrawiam

Andrzej

Poszukaj informacji na forum eko.one.pl. Ja tego nie śledziłem poza tym wątkiem jaki ci podrzuciłem.