Prawdopodobnie załatwiony router ;/ TL-MR3420?

Witam wszystkich serdecznie możliwe że taki wątek już był poruszony ale nie mogę go znaleźć dlatego założyłem nowy wątek. Mianowicie mój problem polega na tym że chcąc zmienić firmware w routerze TL-MR3420 na Gargoyle omyłkowo wgrałem najpierw system upgrade zamiast factory bin. Mam nadzieje że moje nieograniczone gapiostwo nie spowodowałem śmierci routera. W tym momencie nie mogę się dostać do routera ani poprzez przeglądarkę ani przez komendę telnet 192.168.1.1 i nie wiem co mogę więcej zrobić jako że aż tak dobrze się na tym po prostu nie znam. Czy jest może jakiś program który by zainstalował system z pliku po przez kabel sieciowy?? lub coś w tym stylu. Mam nadzieje że ktoś już to przerabiał i wie co z tym zrobić. Tak więc będę wdzięczny za pomoc i z góry dziękuje każdej zainteresowanej osobie.
Pozdrawiam,

Jak masz MR3420v2 to możesz spróbować recovery.
Włącz router z wciśniętym przyciskiem reset. jak dioda z "kłódką" będzie zapalona to łatwo naprawisz router.
Jak zachowują się diody przy normalnym uruchomieniu?

A więc tak niestety z moim szczęściem nie ma tak łatwo. Owszem mam model TL-MR3420 v2 ale kłódka się nie zapala jedynie uruchamiają się dwie diody pierwsza od zasilania i druga od konfiguracji jednak ta druga przy normalnym włączeniu mruga wolno (normalnie) zaś przy uruchomieniu routera z przytrzymanym resetem bardzo szybko pulsuje nie wiem czy to może coś znaczyć.

czyli nie ma źle.
Poczytaj o failsafe -
http://eko.one.pl/?p=openwrt-failsafe
Napewno wgrałeś gargoyle? Czy router nadaje jakąś sieć WiFi?

Wgrałem dokładnie plik o nazwie gargoyle-1.6.2.2-ar71xx-tl-mr3420-v2-squashfs-sysupgrade więc gargoyle. Tylko że wgrałem go mając oryginalny sof Tplinka.

I nie emituje żadnej sieci wifi .

W trybie failsafe połącz się przez telnet i wpisz tam polecenia:
firstboot
reboot -f

Poczekaj aż się uruchomi i sprawdź czy możesz wejść na stronę http://192/168.1.1/
Jeśli nie to jeszcze sprawdź czy przez putty jako ssh dasz radę wejść na IP 192.168.1.1

Okej jestem aktualnie na etapie wgrywania nowego oprogramowania http://eko.one.pl/?p=openwrt-failsafe czyli udało się pójść na przód i mam pytanie czy w momencie # wget ftp://192.168.1.x/a.bin wystarczy że wpisze ustawione na stałe IP kary sieciowej czy coś innego. I czy wskazany plik bin ma być plikiem Factory bin dla routera 8-16m czy zwykłego lub oryginalnym softem ze strony tplinka ?

Tak. Na tym komputerze ma być uruchomiony serwer ftp.

Jeśli nie masz modyfikowanego routera to nie wgrywaj 8-16MB.

Wgraj factory lub oficjalny soft bez bootloadera.

Coś nadal robię nie tak stworzyłem serwer ftp przy pomocy programu Cesar FTP. Stworzyłem usera i wskazałem folder w którym znajduje się plik factory i wszystko powinno być okej.
To mi pokazuje po uruchomieniu serwera

FTP Server on-line on port 21
List of addresses the server is listening on:
Localhost (127.0.0.1)
192.168.1.121
192.168.1.2

A wiec po zrobieniu firstboota i reboota uruchomiłem jeszcze raz cmd bo tamto po reboocie straciło połączenie wchodzę znowu poprzez komendę telnet 192.168.1.1 na router i wpisuje kolejno :

# cd /tmp
# wget ftp://192.168.1.2/ftp/a.bin
# sysupgrade -n a.bin

ale coś robię nie tak i

Root<none>:/# cd /tmp
Root<none>:/tmp# wget ftp://192.168.1.2/ftp/a.bin
Connecting to 192.168.1.2 <192.168.1.2:21>
Wget: can’t connect to remote host <192.168.1.2>: Connection timed out

no i nie wiem co jest nie tak

Coś blokuje serwer. Może firewall? wyłącz zaporę w windowsie.
Jak masz serwer ftp z userem i hasłem to jako adres podajesz:

wget ftp://login:hasło@192.168.1.2/ftp/a.bin

DZIAŁAAA woohoo ten firewall blokował serwer ftp bo po wyłączeniu wszystko poszło dzięki za pomoc jesteś wielki !!! ;D