Poza TV, wszystko się łączy z 1043ND V2

Witam
Na początku chciał bym się z wszystkimi przywitać z racji tego że to mój pierwszy post na tym forum :slight_smile:
A teraz do rzeczy:
Jakiś czas temu zakupiłem TV Panasonic TX-L42ET60E - połączyłem go bezprzewodowo z routerem TL-WR543G i wszystko działało tak jak powinno. Z racji na słaby zasięg routera wymieniłem go na nowy. A mianowicie WR1043ND V2 I poza tv, czyli smartfony, laptopy, komputer stacjonarny łączy się z nim i internet działa, tylko nie w TV.
Po próbie połączenia ukazuje się informacja: 'Sieć domowa jest dostępna, ale nie można połączyć się z Internetem. Nie uzyskano adresu IP'
Przy połączeniu ręcznym z kolei ukazuję się: "Brama sieci nie odpowiada"
Szukałem już w internecie różnych rozwiązań i jedynie co pomogła to całkowite wyłączenie zabezpieczeń na wi-fi - wtedy TV uzyskiwało dostęp do sieci. Ale przecież nie zostanę bez zabezpieczonej sieci..
Czy ktoś ma pomysł, jak rozwiązać ten problem?
Pozdrawiam.

Ustawiłeś w zabezpieczeniach WPA2/AES? Postaraj się wyłaczyć wszystkie automaty w konfiguracji routera. Ustaw też szerokość pasma na 20MHz. Save i reboot routera po zmianie konfiguracji. Przeprowadziłeś aktualizację TV?

Tak ustawiłem ten typ zabezpieczeń.
Automaty były i są wyłączone.
Pasmo sprawdze jak bede w domu. A firmware w tv jest aktualne.

Zastosowałem się do zaleceń i pasmo z auto już ustawione na 20mhz i wciąż to samo.. :frowning:

Nikt z Was nie ma jakiegoś pomysłu na ten problem? Bardzo Was proszę, już nie wiem co jest nie tak.. :frowning:

Co TV nie dogaduje się z routerem. Wszystkie inne urządzenia działają poprawnie.

Dokładnie tak.
Jedynie tak jak wcześniej pisałem:

Szukałem już w internecie różnych rozwiązań i jedynie co pomogła to całkowite wyłączenie zabezpieczeń na wi-fi - wtedy TV uzyskiwało dostęp do sieci. Ale przecież nie zostanę bez zabezpieczonej sieci..

Mi jakoś nic więcej do głowy nie przychodzi. Wygląda na problem z TV.

Ręczne wpisanie adresu IP w TV z przedziału DHCP routera nic nie pomaga? Pokaż zrzut z ustawień TV.

Tylko dziwne by to było że przy wyłączeniu zabezpieczeń się tv łączy..
Jutro, jak wrócę z pracy zrobię zrzut ekranu i wkleję tu do tematu.

Dzwoniłeś do Panasonica może to jakiś problwem z firmware-em od TV?

Wybaczcie że dopiero dziś, ale wcześniej nie miałem zbytnio czasu.
Więc tak, do Panasonica nie dzwoniłem. Zrobiłem dziś aktualizację TV. Ukazała się ona kilka dni temu. TV zaktualizowane z pendrive, wszystko poszło ok.
Po aktualizacji, jak i później po wyłączeniu i włączeniu tv internet działał! Ale na chwilę.. po czym znów widniał komunikat 'nie uzyskano adresu ip'
Dodam, że podobny problem wygooglowałem z listopada 2013r. Z tym że nie podano tam jak rozwiązano ten problem.. Czy jest to możliwe że panasonic tak długo by zwlekał z poprawą tego błędu?
Zrobiłem kilka fotek. Samych ustawień jako tako nie ma specjalnie pod konfigurację internetu w tv.
Ale jak by mógł ktoś z Was powiedzieć mi dokładnie jak uzupełnić łączenie w trybie 'ręcznym', być może coś źle wpisuję.

Brakuje mi DNS-ów konfiguracji DHCP routera.

Jakie ustawić?

Zakładka DHCP Settings, plus konfiguracja routera bez automatów.

Ok, dziękuje za informację, zaraz sprawdzę te ustawienia.
Dodam, że problem rozwiązany po wpisaniu innych danych niż te co zwykle wpisywałem do tv ręcznie, automat wciąż nie zaskakiwał.

To znaczy jakich innych? Adresacja musi być i tak w tej samej podsieci co brama internetowa. Podziel się rozwiązaniem z innymi, może komuś się to przyda.