Powerline i dwie sieci w jednym obwodzie elektrycznym

Miałem nadzieję, że może 500Mbps będą "mocniejsze" :wink:
Dzięki za pomoc. Sprawdzę w praktyce i podzielę się wiedzą. Z PLC nie mam zbyt dużego doświadczenia (poza standardowymi sprawami serwisowymi), dlatego spytałem fachowców :slight_smile:

Mocniejsze ale w teorii. Przeniosą tylko wiekszą predkość po wifi. Jak zrobisz próby opisz na forum jak to wygląda.

Wstępnie wpięliśmy do obwodu dwa zestawy transmiterów (3+2), sparowane odpowiednio ze sobą. Po testach wychodzi, że się między sobą nie widzą (grupy transmiterów), obie sieci są na tej samej puli adresowej (192.168.1.x) - więc powinno być ok. Jutro o 8 będzie test, jak odpalone zostaną wszystkie komputery. Wówczas okaże się, czy działa to tak, jak powinno.

Czekamy na relację, jak możesz to zapodaj jakiś schemat tej sieci.

Jak tam testowanie poszło? Możesz podzielisz się wynikami?

Tak jak pisałem wcześniej - dwie pary transmiterów pracują w tym samym obwodzie elektrycznym i się wzajemnie nie widzą. Kluczem jest tutaj dobre sparowanie. Najpierw wpinamy dwa transmitery do gniazdek i parujemy je ze sobą, później odłączamy, wkładamy dwa kolejne i także parujemy. Później można włączyć wszystkie cztery transmitery i będziemy mieć dwie niezależne sieci. Nie ma z tym najmniejszego problemu. Problem pojawi się dopiero wtedy, gdy na wszystkich transmiterach ktoś wciśnie przycisk "Pair" - dopiero wtedy transmitery się ze sobą połączą i zrobi się ogólny syf :slight_smile:

Dzięki za informacje i wyjaśnienia w sprawie PLC. Pozdrawiam a temat zamykam.