Poszerzenie wi-fi

Hej,
Rodzice zamontowali nerwostradę, a że budynek jest spory, to WiFi mizerne. Na dodatek modem od tepsy trzeba restartować przynajmniej raz dziennie. Możliwe, że chciałbym mieć w przyszłości dostęp online do kamer zamieszczonych na posesji (co restarty skutecznie dyskwalifikują).
Do konkretów, dom jest piętrowy a modem na 1 piętrze. W związku z problemami z połączeniem modemu z komputerem na parterze został pociągnięty przewód i problemy ze słabym WiFi zniknęły. Pozostały natomiast ze słabym sygnałem oraz zwiechami standardowego urządzenia. Myślałem aby na tym kablu na dole umieścić coś takiego TL-WA801ND, ale chciałbym z tego urządzenia puścić sygnał po LAN i po WiFi, aby już ten komputer który stoi obok kabla miał połączenie po kablu a dodatkowe urządzenia (tj. tv, drukarka, smartfony) korzystały z dolnego wzmacniacza.
Jeżeli już założyłem wątek to zapytam jaki macie Państwo polecany router do nerwostrady, oraz czy do niego opłaca się dokupić dodatkową antenę np.: TL-ANT2408C ?

Na początek jaki masz router ORANGE ?
Jak się wiesza to go wymień na nowy.
Reszta informacji później.

Hej,
Lata temu pracowałem w tym biznesie i nie sądzę aby coś się zmieniło na lepsze. Od tepsy/orange "za darmo" dawany jest największy chałm. Nawet przeciętny sprzęt D-Linka czy Pentagramu zostawiał tepsę daleko w tyle (TP-Linka wtedy nie znałem). Nie chcę złudnych obietnic miłych Pani z infolinii, że teraz będzie lepiej, tylko stabilniejszego sprzętu o lepszych parametrach.
Jeżeli istotny jest model urządzenia, to sprawę będę musiał odciągnąć w czasie :frowning:

Router który mam zainstalowany to CellPipe 7130RG

Tego modemu/routera sam nie wymienisz. Skoro to usługa DSL to dzwoń po techników i niech naprawiają tak długo aż będzie działać.
Oni mogą Ci go zmienić na Commtrenda, jest trochę lepszy od cellpipe

Kategoryczne stwierdzenie "sam nie wymienisz" nieco mija się z prawdą.
Oto pierwszy temat od wujka Google:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2600266.html
ale widać że łatwo nie jest.

Więc czekamy na efekty twojej pracy. Mam nadzieję że podzielisz się zdobytą wiedzą i doświadczeniem u nas na forum.

Sprawdź jakie masz menu. Jeśli już dostałeś aktualizację do pomarańczowego to hasła nie zdobędziesz.