Pomoc w skonfigurowaniu WDS lub Repeater na tych urządzeniach

Koledzy, pomóżcie mi prawidłowo skonfigurować te urządzenia do pracy chyba najlepiej jako WDS, chodzi o przedłużenie sygnału wifi
Router
TD-W8970
Acces pointy:
TL-WA5110g
TL-WA501g
TL-WA500g
Tylko że potrzebuję konkretnie to wszystko poustawiać, bo tak jak sam to mam ustawione to nie działa jak trzeba, zakłóca się, przerywa, gubią się miedzy sobą itd. A mam jako Universal Repeater

Może napisz co już sam zrobiłeś? Jak dla mnie trudno będzie o stabilność w takiej konfiguracji.

Dobra, więc tak
TD-W8970 zaznaczyłem w Wireless Basic Settings enable WDS i dałem Scan, znalazł mi 5110g który na tą chwilę miałem ustawiony jako UR, dopisałem w routerze jeszcze hasło i to tu na tyle.
Teraz w 5110g w Wireless Mode Settings wybrałem Repeater i dałem Survey i połaczyłem z routerem, przypisał automatycznie Mac routera, dałem Save.
I to na razie na tyle, chcę uruchomić prawidłowe działanie I AP w trybie WDS.
No i w tej konfiguracji 5110g zaniosłem na piętro i sprawdzony ping to 500ms-4000ms, z tym że ping sprawdzany po wpisaniu IP W8970 bo IP 5110g nie idzie pingować. Ale to chyba tak ma być bo przecież to tzw. przedłużacz

Może spróbuj go nie łączyć przez WDS tylko jako repeater zrób.
Uaktualnij mu jeszcze firmware.

Ale jak repeater ?, miałem wcześniej jako universal i też lipnie to działało, wyczytałem w necie że WDS z tego wszystkiego jest najlepszy.
Frimware sprawdziłem, jest najnowsze.

Jakie masz poziom sygnału z W8970 w miejscu gdzie jest 5110g? jeśli jest bliżej to ping jest też taki sam?
Najlepiej było by go kabelkiem podłączyć.

Poziom jest miedzy 25 a 30dbi, czyli chyba raczej dobry, laptop 3 kreski w tym miejscu pokazuje
Kabelkiem bym chętnie podłączył ale niestety nie mam takiej możliwości poprowadzenia przewodu.

?

A no tego teraz nie wiem, ale co ciekawe, czemu pingowanie odbywa się poprzez IP routera, jak ustawiałem tego AP to IP dałem do pingowania właśnie jego i szło a teraz tylko rpotera

?
Opisz jakie adresy IP mają poszczególne urządzenia.

192.168.1.1 - router
192.168.1.202 - AP
pula DHCP 192.168.1.1 do 192.168.1.199

podłacż komputer pod router i pinguj 192.168.1.202 lub podłącz komputer pod AP i pinguj 192.192.168.1.1 powinien być bardzo podobny wynik.

ok podłączyłem pod router i pinguje 192.168.1.202 - ping 2-4 ms.
A teraz po odłączeniu kabla chwila "błąd sprzętu" i nadal zaczął iść ping 192.168.1.202 i też do 5ms., tylko cielawe skąd ciągnie bo do routera mam 5 m, a do AP 1 piętro
Sygnał z InSSIDera w tym miejscu router 39 dBm, a sygnał z AP 75 dBm.

Pewnie z routera.
na czas testów ponazywaj sobie sieci WiFi tak abyś potrafił rozpoznać do czego jesteś podłączony.
Skoro pingi są OK to podłącz następny AP

Ale jak ponazywać ma sieci, gdzie ? Ja rozpoznaje gdzie jestem podłączony przez inSSIDera.
Jak mam podłączyć następny AP ? nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Chodzi o to że po co mam podłączyć kolejny jak ten słabo ciągnie mi neta na piętrze, muli strasznie a strony się otwierają tak jak kiedyś miałem neta z telefoni stacjonarnej

Połóż laptopa obok 5110g i zmierz siłę sygnału.
Podłącz laptopa kablem do 5110g zrób speedtesta, sprawdź ping.
Przełącz się na WiFi z 5110g i też zrób speedtesta i ping.
Wyniki pokaż na forum.

Ok, na jutro to zrobię, dodam tylko że to co teraz robię to w WDS ale nie wiem czy jest on dobrze skonfigurowany.
Czy w routerze mam mieć zaznaczone Enable WDS i wprowadzone dane, czy w AP ma być opcja Repeater, bo trochę mi to nie pasuje.
Ten 5110g ma takie tryby : AP Client Route, AP Router, AP. Ja mam wybrany AP, dobrze ?

Musi być wybrany tryb AP Client.

OK,
Laptop obok 5110g - siła oczywiście znakomita, siła sygnału z routera 3 kreski - 5110g pokazuje 25-28dbi sygnału z routera.
Podłączyłem kablem, speedtest pokazał 3Mbps, ping piękny 1-3ms.
Przełączyłem się na wifi, speedtest około i poniżej 1Mbps, ping zmieny od 1 do 500ms, czasem więcej.