Pomoc w rozwiązaniu problemu

Witam,
Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.
Mieszkam w domu jednorodzinnym z piwnicą, łączność ze światem zapewnia mi antena NanoStation M5Locco umieszczona na wewnątrz na dachu, na poddaszu mam zasilacz poe do niej i skrętke na parter, na parterze mam ruter TL-WR1043ND wifi, niestety ale nie mam zasiegu wifi w całym domu, chodzi mi o piwnicę.... myślałem aby umieścić na poddaszu TL-WA5210G skierowanego w dół tak aby obejmował zasięgiem cały dom i okolicę co by mi odpowiadało, jednak nie wiem w jaki sposób połączyć kablem ruter z parteru z tym na poddaszu, nie mam możliwość położenia drugiego kabla... myślałem aby w skrętce która idzie od nanostation wykożystać nieużywane pary i połączyć nią oba tp-linki... proszę o informację czy takie rozwiązanie będzie dobre? czy tez umieścić drugiego TL-WR1043ND na dole i wykorzystać funkcję WDS ??

Sprawdzałeś czy masz zasięg z tego WA5210g w całym domu? Bo stropy i ściany to doskonały tłumik dla fal radiowych o tej częstotliwości.

WA-5210G też ma zasilanie PoE. Skretkę z anteny musiałbyś połączyć do PoE WA do LAN. Skonfigurować tak jak router. Pewności nie mam czy zadziała.

Dało by się to podłączyć w następujący sposób:
Skrętkę która łączy zasilacz PoE z wr1043nd rozdzielić na 2 po 2pary.
Jedną "dwuparą" łączysz M5 z WAN, a drugą LAN z zasilaczem PoE z WA5210g.
Od zasilaczy do anten muszą być pełne skrętki ( 4 pary)
WA5210g ustawiasz jako AP, zmieniasz LAN IP na np 192.168.1.254 i wyłączasz serwer DHCP.
Dodatkowo możesz ustawić WiFi AP na takie samo SSID i hasło, ale zmienić kanał najlepiej o 5 kanałów niżej lub wyzej.
Co do siły sygnału przez ściany to nikt Ci nie zagwarantuje działania.

Dzieki za odpowiedzi jednak widze że nie napisałem dokładnie.
TL-WR1043ND- jest połączony skrętką z NanoStation, na poddaszu mam gniazdko i na z stamtąd idzie zasilanie poe do Nanostation, dalej jest skrętka na parter do TL-WR1043ND.
mam mozliwość podłaczenia zasilania na poddaszu- konieczne jest tylko rozdzielenie skrętki... które piny są wykożystywane do przesyłania danych? chyba założę tego WA5210g tylko pytanie dla czego mam w nim wyłączyć DHCP? czy TL-WR1043ND w takim przypadku będzie przydzielał adresy ??

Kabel który łączy M5 z 1034ND potrzebujesz rozdzielić na dwa kable po dwie pary.
We wtyczce RJ45 wykorzystujesz piny 1-2 i 3-6.
Dla kabla łączącego PoE injector M5 z portem WAN WR1043ND użyj dwóch par. np pomarańcz i zielona.
Piny we wtyczkach ( na obu stronach tak samo):

  1. biało pomarańcz
  2. pomarańcz
  3. biało zielony
  4. zielony
    Dla kabla łączącego PoE injector WA5210G z portem LAN WR1043ND użyj pozostałych par. niebieskiej i brązowej.
    Piny we wtyczkach ( na obu stronach tak samo):
  5. biało niebieski
  6. niebieski
  7. biało brązowy
  8. brązowy

Tak. Całą siecią będzie zarządzał WR1043ND, a WA5210G będzie tylko dodatkową "antenką" z routera.