Połączenie z poziomu przeglądarki z E3372 wpiętgo do TL-MR3420

Witam,
Jestem świeżynka w technologii WIFI i 3g/4g ...
Mam router TL-MR3420, który podpięty jest do komputera kablem (brak WIFI w komputerze). Do routera podpięty modem E3372 i karta play. Wszystko działa (zadziałało samo :slight_smile: korzystając z szybkich ustawień ...
Wpisując w przeglądarkę http://192.168.0.1/ bezproblemowo łączę się z routerem.
Co muszę zrobić, by z poziomu przeglądarki połączyć się z E3372 ? Tak bym mógł przejrzeć np ustawienia sieci, jakość połączenia, zasięg, etc ...
Wpisując w przeglądarkę 192.168.8.1 nie mam żadnej reakcji.
Nie wiem, czy dobrze kombinuję, ale przeglądając różne posty natrafiłem na Graygoyle ... Czy wgranie tego 'alternatywnego" oprogramowania pozwoli mi na dostęp do E3372 podpiętego do routera i kontrolę / sprawdzenie tych ustawień o których piszę ?
Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi. Jak to zrobić ? Jeśli Graygoyle to odpowiedź i dobrze wcelowałem, to postaram się sam rozkminiać dalej :slight_smile:
Pozdrawiam
Tomasz

Twój modem jest w wersji hilink-owej?

Hmmm. Dobre pytanie :slight_smile:
Wpiąłem E3372 do USB kompa i zaczął instalację oprogramowania, więc mniemam, że tak ...

To jeszcze nic nie znaczy, sprawdź co jest na naklejce (dokładny model).

To nie jest hilink tylko zwykły modem.

Też mi na to wygląda skoro instaluje oprogramowanie ale wolę się upewnić na 100%

Hilinki po podpięciu do komputera zaczynają uruchamiać przeglądarkę i logują się na adres ip 8.1. Daj mu czas na instalację i zobaczysz.

No toś mi zabił ćwieka ...
E3372h-153 i jest jeszcze IMEI i S/N i nic więcej ...
Logo T-Mobile

To podepnij pod kompa i daj polecenie ipconfig/all. Wynik wklej.

E3372 z polskiego T-mobile były (i prawdopodobnie nadal są) w wersji "tradycyjnej" więc jeśli nie było nic grzebane z firmware to poziom sygnału itd. można sprawdzić tylko w interfejsie routera (oczywiście mam na myśli sytuację gdy jest do niego podpięty)

E3372 dostępny w pozostałych sieciach w PL ma firmware HiLink-owe (w Play były dostępne obie wersje, prawdopodobnie dostępna obecnie to także modem "tradycyjny")

na fabrycznym sofcie routera te informacje, które Cię interesują sa "na samym wierzchu" czyli w statusie routera (są tam m.in. sekcje LAN, Wireless, i ta interesująca 3G/4G)

jakkolwiek ipconfig/all prawdę nam powie

Mam nadzieję, że to o to chodziło (nie zamieściłem linku wcześniej, przepraszam)

tak o to chodziło - potwierdzam - masz modem "klasyczny" czyli NIE hilink


poziom sygnału itd. po podłączeniu do routera znajdziesz (lub nie?) w tym miejscu

Dobra :slight_smile:
Czyli Wy jesteście mądrzejsi ode mnie o pewną wiedzę 8) a jak to się ma do mojego pytania ?

Chodzi o to że nie zalogujesz się do konfiguracji modemu. Wszystkie informacje masz w aplikacji która obsługuje modem.

wyżej dokleiłem obrazek, a za chwilę wrzucę drugi - już jest

tu jedynką oznaczyłem gdzie szukać ustawień modemu w routerze
2 to ustawienia zaawansowane profilu połączenia (zapewne są OK skoro masz połączenie z internetem, o czym pisałeś na początku)
3 to "centrum plików bin" :smiley: czyli miejsce gdzie można wrzucić plik konfiguracyjny modemu do routera (przydaje się w przypadku posiadania nieobsługiwanego modemu)

Chyba, że masz chwilę czasu aby przerobić go na HiLink.

W statusie routera widziałem te zaznaczone numerkami pozycje. Pokazują siłę sygnału, itd, ale nie widzę np jaki rodzaj połączenia mam ...
Przerobić na hilinka ??? Chętnie podjąłbym to wyzwanie :slight_smile:

Trzeba wgrać posiadając laptop/netbook end inny sprzęt sterowniki do komputera-bez tego aplikacja nie będzie gadać z modemem

nfo.ru.7z , wypakowujemy i instalujemy na komputerze, ściągamy firmware HiLinka https://3ginfo.ru/downloads1049.html, oraz WebUi http://przeklej.org/file/n3ExI1/DLMOD.W … EE.MOD.exe. Instalacja softu, wypakowujemy zawartość plików, uruchamiamy program aktualizacji i czekamy aż zakończy działanie i pojawi się informacja o zainstalowaniu firmware, następnie taką samą czynność robimy z softem zawierającym modowane WebUi. Po zakończeniu instalacji mamy już nowe możliwości sterowania poprzez web HiLinka.

Dziękuję na razie za wszelkie sugestie i odpowiedzi.
Powiedzcie mi jeszcze ... co osiągnę po tej zmianie na wersję hilink ?
Czy gra w ogóle warta jest świeczki ?

Bezpośredni dostęp z poziomu przeglądarki internetowej.