Połączenie WDS pomiędzy Dasan h640gw a tplink wdr4300

Dasan jest głównym routerem który łączy się z internetem. Chcę tplinka połączyć z pierwszym za pomocą wds. W drugim wybieram sieć, wpisuje hasło, wyłączyłem dhcp i ip ma inne niż pierwszy. Łącząc się z siecią utworzoną w drugim nie mam dostępu do internetu. Czy w ogóle pomiędzy tymi dwoma routerami jest możliwe połączenie wds?

Czy ten pierwszy wspiera ten system?

nie. Tylko ten drugi. Tzn, że drugi nie potrafi się połączyć z siecią na takiej samej zasadzie jak np telefon komórkowy czy laptop?

Pokaż jak masz to skonfigurowane.

niestety nie mam do sprzętu teraz dostępu.
Pierwszy:
włączone dhcp
zakres ip: 192.168.0.1/100
kanał:6
Drugi:
wyłączone dhcp
zakres ip: 192.168.1.1/100
kanał 6
wybrałem sieć utworzoną w pierwszym, wpisałem oczywiście poprawne hasło i uruchomiłem ponownie router
w obu identyczne szyfrowanie

Dasana zostaw tak jak jest. W tplinku ustaw LAN IP na 192.168.0.254 DHCP wyłączone a w Wireless wyszukaj sieć i wpisz hasło. powinno zadziałać.
Oczywiście lepsze było by połączenie kablem.

próbowałem zmienić ip lan na ip z końcówką 254 ale nie zadziałało. Wcześniej zrobiłem zrzut ekranu ipconfig (jest w załączniku). Jak widać ipv4 bezprzewodowej dostało jakieś dziwne ip (pinguje ok do tego przydzielonego ip)

próbowałeś zmieniać adres w zakładce network - LAN?

witam. Post stary, ale chciałbym się dowiedzieć czy udało się autorowi rozwiązać problem? Mam ten sam kłopot i nie mogę nawiązać komunikacji radiowej , pomiędzy DYSAN-em i TP-LINKi-em WDR4300. Próbowałem stosować się do wszystkich porad znalezionych w sieci, ale żadna nie przyniosła rezultatu. IP LAN DYSANA to 192.168.1.100, a TP-Link'a 192.168.0.1, każda próba zmiany adresu IP TP-Link'a, skutkuje brakiem sygnału i trzeba robić reset do ust.fabrycznych. Doradźcie, bo muszę rozszerzyć zasięg, a nie mam możliwości pociągnięcia skrętki.

Musisz zacząć od zmiany adresu LAN IP na 192.168.1.1.
Po zapisaniu ustawień dostęp do routera jest po adresie http://192.168.1.1/.
Następnie przechodzisz do zakładki Wireless - basic settings i zaznaczasz funkcję WDS.
klikasz survey a potem wybierasz sieć dasana i klikasz connect. ( tutaj ważne aby poziom sygnału z dasana był większy jak 30)
Niżej wpisujesz klucz zabezpieczeń. klikasz save
przechodzisz do zakładki DHCP i wybierasz opcję Disable i klikasz save.
Wyłączasz router z prądu i podłączasz ponownie. Gotowe.
Jeśli z jakiś powodów coś nie działa to żeby dostać się do routera musisz ustawić IP na karcie sieciowej na:
IP 192.168.1.2
maska 255.255.255.0
brama 192.168.1.100
dns 192.168.1.100
i wchodzisz na stronę http://192.168.1.1/

ja to wszystko już robiłem wcześniej. Ale tak jak napisałem, po zmianie adresu w TP-Linku nic nie da się zrobić. Nie mogę dostać się do TP-L . android widzi sygnał ale się nie łączy, a MacBook już nawet nie widzi sygnału.
edit: udało mi się zmienić adres IP LAN i po zmianie udało mi się dostać do routera ale po wprowadzeniu pozostałych zmian i restarcie, znowu nie mogłem uzyskać połączenia ani dostać się do ustawień TP-L ponownie musiałem wrócić do ust.fabrycznych

to coś źle robisz.
Pamiętaj że jak wyłączysz DHCP to żeby dostać się na router musisz mieć ręcznie ustawione IP na karcie sieciowej.
Możesz spróbować Gargoyle i ustawić go jako most bezprzewodowy/przekaźnik.

Pomocy, za radą/propozycją, zmieniłem na Gargoyle i już żałuję bo nie moge sie dostać do panelu konfiguracja, praktycznie nie mogę nic zrobić, działa tylko zakładka status i firewall, co począć? jak teraz wrócić do org. firmware, ewentualnie jak naprawić obecną sytuację? Wszystko na razie dotyczy połączenia bezprzewodowego na Mac'u. Spróbuję podpiąć sie pod laptopa z windowsem, tylko co mam robić ? Jakich narzędzi systemowych lub alternatywnych używać do reanimacji? Jeszcze do tej pory nie kombinowałem z routerami, bo nie było takiej potrzeby.

a więc, panika była przedwczesna ;D. Podłączyłem się kablem i już druga próba konfiguracji zakończyła się sukcesem. Mam most na Gargoyle. Dzięki za pomoc Heinz
czy to jest normalne, że na Gargoyle sygnalizuje na TL tylko jedna kontrolka zakresu 2,4Ghz?
czy jeśli nadam rozgłaszanie SSID nazwę identyczną jak ma nadrzędny router, to nie będzie problemu z polączeniem , tzn nie będzie się gryzło jeśli będę w zasięgu obu?

Jeżeli chcesz wrócić do oryginalnego firmware to pobierz od nas z ftp firmware bez boot i uaktualnij.

Wpisujesz 192.168.1.1 jako adres domyślny.

niechcąco usunąłem poprzedniego posta, chciałem edytować. Ale dobra, już się połączyłem z grogulcem. No teraz nie wiem czy wracać do orgyginału, jak znowu na oryginalnym mam mieć problemy z konfiguracją i nawiązaniem połączenia mostowego, to lepiej zostanę na gargoylu , tylko zastanawia mnie dlaczego kontrolka zakresu 5Ghz nie świeci ? No orgyginalnym firmware świeciły obie i były w sieci widoczne oba zakresy jako oddzielne routery. Możecie mi to wyjaśnić, co jest przyczyną, może za to odpowiada jakieś ustawienie w gargoylu? Czy to dlatego że TP-Link jest podrzędny a nadrzędny nie obsługuje tego zakresu?
edit:
wróciłem do oryginału, na gargoyle strasznie szwankowało i zamulało połączenie do konfiguracji i 5G nie działało , ale dzięki temu że przez chwilę miałem gargoyle zrozumiałem co, gdzie i jak ustawić i na oryginalnym udało mi się uzyskać połączenie pomostowe. Jeszcze raz dzięki wszystkim.