Połączenie WDS między ZTE F460 a TP-LINK WR740n

Witam. Mam pewien problem. Posiadam następujące routery:
a - główny ZTE F460
b - do rozszerzenia zasięgu TP-LINK WR740n
W celu zwiększenia zasięgu sieci bezprzewodowej, podłączam router b do a za pomocą funkcji WDS. Wszystko przebiega bez problemu ( w ustawieniach routera b jest status połączony ), jednak nie ma połączenia z internetem ( przy połączeniu kablowym ) i nie mogę się połączyć z tą siecią przez wi-fi. Nie wiem co jest nie tak. Ma ktoś pomysł jak rozwiązać mój problem?

Czy ZTE wspiera WDS-a?
A druga sprawa to urządzenia dwóch różnych producentów więc szanse na działanie WDS-a bardzo mizerne, nie chciał bym powiedzieć że zerowe.

Z tego co mi wiadomo to wspiera WDS ( aczkolwiek w 100% pewien nie jestem ). Może instalacja innego oprogramowania do WR740n załatwi sprawę?

Tak oczywiście alternatywne oprogramowanie do TP-Linka
Instalacja:


Konfiguracja:

A które oprogramowanie poleca pan zainstalować na WR740n v4?

Gargoyle oczywiście,

Włącz na ZTE tryb WDS lub poproś operatora o to, pod warunkiem o którym wspomniał kolega wcześniej. Jak już będziesz to miał to wpisz MAC lub IP TP-LInka do ZTE i na odwrót.. Zmień adres LAN na WR-740 na 192.168.2.1. Szyfrowanie tylko WEP.

Dzięki za pomoc. Zainstalowałem Gargoyle i skonfigurowałem wg poradnika i wszystko działa. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Mam jeszcze pytanie. Dlaczego przepływność wynosi tylko 6 Mbit/s?

Poziom sygnału jest zatrważająco niski. Poniżej -70dBm mogą się dziać takie cuda po drugie jedno radio musi odebrać a potem nadać wzmocniony sygnał co też ma wpływ na szybkość w sieci.

A teraz mam kolejny problem. Przywróciłem gargoyle do ustawień fabrycznych i od nowa skonfigurowałem. Po konfiguracji nie włącza się wi-fi ( przed konfiguracją routera wi-fi działa). Ktoś wie co z tym zrobić?
@edit
Już rozwiązałem powyższy problem, ale jest jeszcze jeden. Mianowicie po podłączeniu do routera z gargoyle laptopa, nie ma internetu na wszystkich urządzeniach, a po odłączeniu go internet jest. Może ma ktoś radę?

Karta sieciowa w laptopie ma ustawione automatyczne pobieranie adresu IP? Próbowałeś ze zmianą adresu LAN na Gargulcu?

Karta sieciowa na laptopie automatycznie pobiera IP. Ip w sieci:
192.168.1.1 - główny router
192.168.1.60 - router służący do wzmocnienia sygnału
192.168.1.41 - mój laptop
192.168.1.4x - inne urządzenia w sieci
Na telefonie z androidem wszystko działa ok, tylko po podłączeniu laptopa sieć traci dostęp do internetu.

Adresacja wszędzie jest pobierana automatycznie? Na głównym routerze dopisz w DHCP jakieś DNS-y.

Wszystkie urządzenia za wyjątkiem routerów mają automatycznie pobierane IP. Na głównym routerze mam takie DNSy:
8.8.8.8
8.8.4.4

Konfiguracja zabezpieczeń na głównym routerze powinna być WPA2/AES. Użyj DNS-ów swojego dostawcy

Zabezpieczenie na głównym routerze to WPA/AES. Dodam, że po pierwszym uruchomieniu wszystko działało, lecz po wyłączeniu routera przestało działać.

Reset Gargoyle do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja. Problemem może być poziom sygnału i zakłócenia w okolicy

Jaki masz sygnał z tego ZTE? Chodzi o dBm?

A w którym miejscu jest taka informacja w gargoyle?