Połączenie routerów bezprzewodowo z wspólnym DHCP

Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy wpis na forum.

Korzystam z routera TP-Link Archer C20 w domu i używam na nim m.in. urządzeń sieciowych w ramach smart home. Ważne w łączeniu tych urządzeń w sieci jest aby były przypisane pod stały adres IP i wszystkie mam w rezerwacjach DHCP żeby nie zmieniały się adresy. Router nie pokrywa w całości zasięgiem domu i chciałem wykorzystać drugi router, który mam w domu, a mianowicie TL-WR841N i połączyć go bezprzewodowo z Archerem. Niby nie jest to skomplikowane, bo na drugim urządzeniu wystarczy ustawić most i powinno wszystko hulać, ale... było by za prosto. Okazuje się, że w takim ustawieniu urządzenia, które łączą się przez drugi router są widoczne ze zmienionym adresem MAC. Nie działają mi wtedy poprawnie adresy, bo urządzenia mają inne adresy MAC niż te z rezerwacji. Najprościej by było ręcznie ustawić drugi router tak, żeby łączył się bezprzewodowo z pierwszym (głównym) routerem i pobierał z niego adresację w tej samej sieci LAN, przez co urządzenia by zawsze logowały pod prawidłowym adresem IP.
I tu nie do końca wiem czy to w ogóle jest możliwe do połączenia, a jeśli tak to jak to ustawić? W grę wchodzi zamiana miejscami routerów (Archer jest jako pierwszy dlatego, że ma dodatkowo 5GHz, ale nie jest to konieczne) lub użycie jeszcze dodatkowego routera TL-WR842N z Gargoyle na pokładzie.

Teoretycznie powinno działać, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.
Żądanie DHCP musi przyjść z urządzenia końcowego i zawiera adres MAC niezależnie od źródłowego adresu (w tym wypadku wifi routera w moście) - to, że po drodze jest bridge nie powinno mieć znaczenia. Niestety niektóre urządzenia robią most na zbyt wysokiej warstwie i nie przekazują dalej informacji niezbędnych do działania DHCP, albo jeszcze lepiej - ograniczają liczbę klientów do maks jednego.
Szukaj opcji związanych z przekazywaniem ruchu DHCP dalej. Jak nie - zostaje włączenie lokalnego DHCP i nadanie mu oddzielnej puli adresów.

(Osobiście korzystam z rozwiązania, któremu IP są obojętne - supla działa na zasadzie zgłoszenia końcówek z ID, a nie działania na podstawie nadanego IP).