Połączenie kilku urządzeń,router, Neostrada

Witam.
Mam problem bo oddaje liveboxa i musze kupić jakiś router pod neostrade 10mb.. Mam na oku router TP-Link TD-W8968. Mam 2 piętrowy dom gdzie parter i I piętro jest takie samo. W salonie na pierwszym piętrze mam tv z wejsciem RJ45 a na drugim komputer stacjonarny plus do tego tablety, laptopy i smartfony . Muszę jakoś połączyć wszytsko ze sobą. Myślałem żeby router umieścić w centralnej częsci domu tzn. na 1 piętrze w korytarzu przy gniazdku telefonicznym. CZy są jakieś adaptery wifi-LAN abym mógł podłączyć tv bo z komputerem stacjonarnym kupie karte sieciową przez usb. a nie chcę ciągnąć żadnych kabli po domu. Może macie inne pomysły jak to połączyć w miare tanio(do 200zł i taniej ze wszystkim)) i żeby zasięg był na cały dom plus jeszcze troche ogrodu.

Jezeli chodzi o adaptery o których pisałeś to nie wiem czy takowe są. Najlepszym rozwiazaniem dla TV jest postawienie przy nim AP-ka i/lub połaczenie kablowe. Na II kondygnacji zastosował bym transmiter PLC. Jest to alternatywa dla nie ciągnięcia kabli gdyż działa poprzez sieć energetyczną.

to by byłofajne rozwiązanie, bo gdy podlacze do tv przez usb i rj45 to by sie wyłaćzał gdy ty zostałby wyłaczony. A możesz polecić jakiś tani AP.? oraz czy ten w8986 nie pociągnie na całym domu jak bedzie w centralnej częsci domu?

Jezeli chodzi o zakres działania wifi w zabudowaniu to jest to loteria. Może ci pociagnąc tylko jakość sygnału może być bardzo niska. Na temat działania jego radia się nie wypowiem bo nie miałem. To o czym mowa to nic innego jak karta sieciowa na usb. Nie wiem dokładnie jak to jest teraz z TV ale chyba trzaba sprawdzić w specyfikacji czy takie urzadzenia są obsługiwane przez dany TV.

a polecisz jakiś tani AP ? a on może przechwycić sygnał z routera w8986 i dalej przekazywać na dalszy obszar?? bo nic nie wiem o tych sprawach, jestem całkiem zielony.

tak działa Repeater. Niestety przekazany sygnał jest o połowę wolniejszy niż odebrany, Prędkość odebranego sygnału zależy od siły sygnału gdzie jest repeater.
AP zasadniczo powinien być podłączony kablem do routera, wtedy nie ma strat prędkości.

Na tym filmie jest pokazana karta WiFi ( router, ap, repeater?) zasilany z portu USB. Ma wbudowany port ethernet który dostarcza internet odebrany przez WiFi.
Tanim AP może być WR740N. Z wgranym Gargoyle może byś repeaterem, AP Client, WISP.

WR-843ND. Pamietaj o jednym że te urzadzenia przekazują dalej sygnał po kablu. Jezeli chcesz po wifi to szukaj raczej czegoś z rodziny AirLive.

Czyli WR-843ND stawiam koło tv podpinam kablem ethernet do tv i ustawiam na AP... i wtedy przechwytuje sygnał wifi i przekazuje po kablu do tv? a jak jest ze strumieniowaniem plików? nie bedzie żadnych problemow?

Jak pisałem wcześniej- to już loteria. Tak jak piszesz. Chyba, że chcesz bawić się w oprogramowanie alternatywne. W takim przypadku trzeba najlepiej zrobic pomiary wykonane z laptopa z zainstalowanym programem inSSIDer.

a czy jak bedzie router z adsl w8986 to będę mogł go połączyć z AP TL-WR740 DSL(za50zł) przez wifi i przesłać kablem do tv internet? bo ten wr-843 kosztuje ponad 100zł a ja wolałbym przeznaczyć jak najmniej.

Tak, ale pod warunkiem wgrania do niego oprogramowania alternatywnego o czym pisaliśmy wcześniej. Jezeli nie miałeś wczesniej styczności z wykonywaniem takich czynności mozesz zepsuć router- to tak na marginesie :wink:

chodzi o ten openwrt? trudno się to wgrywa? i jest to lepsze rozwiazanie niz kupienie wr-843nd?

Wr843 jest na nowszym, szybszym procesorze, WR740 wymaga wgrania OpenWrt żeby radio mogło odbierać sygnał. Polecam wgranie gargoyle, ponieważ ma przejrzyste GUI i nie trzeba dużej wiedzy aby uruchomić odpowiedni tryb.
Wgranie Gargoyle jest proste. Robi się to tak samo jak aktualizacje oprogramowania.

ok, dzięki za odpowiedzi. pewnie zamowie ten wr 740. mysle ze sobie poradze wgrac, jeszczee raz dzieki.

Wszystkie potrzebne pliki są dostępne u nas na forum pod daną wersję routera. Zapraszamy. W razie problemów wiesz gdzie uderzać :wink:

dzięki;) własnie znalazłem krok po kroku wiec nie bedzie problemu


Jeszcze raz dzieki!