Połączenie dwóch routerów

Witam. Dzisiaj zakupiłem router TP-LINK TD-W8970 jako router główny. Do niego kablem podpiąłem ZTE ZXV10 W300. Chciałbym aby urządzenia były ze sobą połączone (do ZTE będą podpięte komputery, i fajnie gdyby wifi również działało).
Czynności które wykonałem:
1.Wstępna konfiguracja TP-LINK
2. Zmiana adresu IP ZTE na 192.168.1.7
3.Wyłączenie DHCP w ZTE
4.Encapsulacja w ZTE (cokolwiek to znaczy): Tryb Bridge
5.TP-Link - DHCP Settings-->DHCP Server-->DHCP Realy
6.W zakładce DHCP Address Reservation (TP LINK) dodałem adres mac oraz IP ZTE
7. Restart obu urządzeń
Internet mam tylko na TP-LINK. Na ZTE "mryga" dioda ADSL. Nie wiem co mam dalej zrobić aby wreszcie zadziałało

  1. OK
  2. OK
  3. OK
  4. to nie ma żadnego znaczenia - tyczy się to łącza ADSL
  5. Zmień na DHCP on
  6. OK, Możesz zmienić jeszcze zakres przyznawanych adresów IP w DHCP (start 10 stop 100)
  7. OK

Podłącz komputer kablem do ZTE i daj wynik komendy IPCONFIG/ALL

  1. DHCP Enable -zrobione
  2. Nie wiem gdzie tego szukać

Teraz jest internet na WiFi i na kablu. Denerwuje tylko mrugająca dioda ADSL na ZTE

Czyli wszystko jest OK. Żeby dioda nie migała to musiał byś mieć ten modem na linii telefonicznej, ale możesz mieć tylko jeden modem, Więc jak Ci przeszkadza to ją zaklej :stuck_out_tongue:

Jeszcze jedno małe pytanie. Jeżeli ustawie taką samą nazwę Wifi, te same parametry, zabezpieczenia etc to będzie to działało jako jedna wielka siec, czy nadal będą to dwie oddzielne sieci ?

Ustaw taką samą Nazwę sieci oraz Hasło. Kanał WiFi wybierz inny np główny router używa 1 to ten zte ustaw na 11 albo 6.
Z racji ze to sprzęt domowy to nie będzie on wspierał pełnego roamingu. Przełączenie sygnału nastąpi dopiero po zerwaniu sygnału.