Połączenie dwóch routerów TP-link WA701ND oraz TP-link WR740N

Dzień dobry,

Mam problem z odpowiednim połączeniem punktu dostępowego TP-link WA701ND oraz routera TP-link WR740N. Posiadam internet radiowy od lokalnego dostawcy, który jest wpięty do punktu dostępowego wtykiem SMA. Chce, aby internet był odbierany przez punkt dostępowy, nastepnię przekierowywany do routera i przez niego rozsyłany. Dałoby się je połączyć ze sobą za pomocą wejść LAN w punkcie dostępowym do wejścia WAN w routerze?
Jaki mam ustawić tryb pracy punktu dostępowego?

  1. Internet wchodzi o tego cosia, co nazywasz punktem dostępowym kablem SMA. I ma być zmieniony na sygnał ethernet. To się nazywa Client (WiFi), czyli coś jak bezprzewodowa karta sieciowa (odwrotność AP, czylu punktu dostępowego, który Ethernet kablowy zamienia na WiFi).
  2. Tak, wyjście LAN WA701ND łączysz z wejściem WAN WE740N i ustawiasz go... tak jak każe operator. Najczęściej domyślnie z DHCP, ale to nie jest oczywiste.

Czyli pierwszy router, do którego wchodzi internet, mam ustawić jako client?

Dokładnie tak.

I w ustawieniach łączę go z drugim routerem?

Natomiast co z ustawieniami LAN i DHCP?

Tak, łączysz klienta AP z accesspointem z drugiej strony zgodnie z tym, co dostałeś od operatora (nazwa sieci, hasło dostępowe, IP o ile trzeba podawać).
Jeżeli jedynym klientem ETH ma być twój router i on am odwalić resztę roboty to DHCP serwer nie jest potrzebny.
Jak to szczegółowo spiąć to zależy od tego, jak jest ustawiona sieć dostawcy.
Masz bardzo ładny zestaw poradników TP-Linka do tego modelu (starszej wersji, ale jest analogiczna):

Juz wszystko pięknie działa. Bardzo dziękuję za pomoc. :grin: