Połączenie dwóch routerów po kablu

Witam! Posiadam router TD-W8970 VER.3.Do niego podłączony internet od dostawcy multimedia. On rozsyła mi internet po wifi w domu. Lecz do pokoi moich synów jest bardzo słaby sygnał wifi a graja w cs go i nie wystarcza jedna kreska zasięgu bo zrywa połączenie. Więc zakupiłem drugi router TD-W8970 ver.3. Połączyłem po kablu. I teraz pytanie jak skonfigurować routery aby tworzyły jedną sieć. Próbowałem wyłączyć DHCP w drugim routerze ale nie miałem neta.

Witam,
W konfiguracji drugiego W8970 powinieneś tylko zmienić adres IP urządzenia z 192.168.1.1 na np 192.168.1.2 oraz wyłączyć DHCP lub zostawić DHCP włączone, ale z wpisanym adresem serwera DNS i bramy domyślnej na 192.168.1.1(adres IP pierwszego W8970)

Przykładowa zakładka Network - LAN:
image

Oczywiście routery powinny być połączone portami LAN - LAN (nie używaj LAN4/WAN)

W pierwszym mam 192.168.1.1 a w drugim 192.168.0.1. Więc chyba nie muszę zmieniać bo mają różne adresy.

Tak, ale wtedy nie są w jednej sieci.

Jest podłączone LAN INTERNET i chodzi a jeśli połączę LAN LAN nie ma internetu.

Bo są dwie metody połączenia routerów:

  • Jako dwie sieci - pierwszy router 192.168.1.1, drugi router 192.168.0.1. Urządzenia z pierwszej sieci nie widzą urządzeń w sieci drugiej, bo są za NATem.

  • Jako jedna sieć - Tak jak opisałem w pierwszej odpowiedzi. Wszystkie urządzenia w sieci są widoczne na wzajem. Nie trzeba "podwójnie" przekierowywać portów, bo nie ma podwójnego NATu

Rozumiem Jeszcze mam pytanie jak wejść na drugi router. Bo teraz nie mam dojścia do drugiego routera by cokolwiek zmienić

Domyślam się że cały czas piszemy o opcji z dwoma sieciami.
W takim wypadku trzeba się podłączyć pod LAN drugiego routera i połączyć się ze stroną http://192.168.0.1/
Wejść do zakładki System Tools - Manage Control i zaznaczyć opcję Remote Management


Jeśli chcemy aby router także odpowiadał na ping to zaznaczamy ICMP - Remote.

Po zapisaniu ustawień można wejść na router z sieci pierwszej znając jego "lokalne" WAN IP (będzie z sieci 192.168.1.*)
Lokalny WAN IP znajdziesz w zakładce Status - WAN

Jako jedna sieć.

Jeśli zmieniłeś adres IP na 192.168.1.2 oraz połączyłeś routery LAN-LAN to z dowolnego urządzenia pod adresem http://192.168.1.2 powinno dać się wejść na router.

Troszeczkę się pogubiłem. Bo zmieniłem pierwszy router na 192.168.1.2 a drugi na 192.168.1.1 i myśle że wszystko dobrze zrobiłem ale nadal nie mogę wejść na drugi router.

Skoro nadałeś/zostawiłeś mu 192.168.1.1 to pod takim IP pownieneś na niego wchodzić. Dla zasady zresetuj go do ustawień fabrycznych i ponownie ustaw mu tylko sekcję Network - LAN i tam wpisz dane z drugiego posta zamieniając 1.2 na 1.1 oraz 1.1 na 1.2 lub wyłącz DHCP

Ok wszystko gra i działa. Reasumując, bo może komuś się przyda ten wątek.
Router TD-W8970 VER.3 (192.168.1.2) do którego jest podłączony internet pod LAN4/WAN. Ten Router podłączony jest do drugiego routera w drugim pokoju TD-W8970 ver.3 (192.168.1.1) po kablu LAN/LAN. WIFI na routerach poustawiane na odpowiednie kanałach(nie zostawiam nigdzie auto). Oczywiście w drugim routerze DHCP wyłączone co będzie tworzyło jedną sieć.
Mam nadzieję że niczego nie przeoczyłem.

Takie ustawienia pozwoliły mi na ustawienie multi-roomów bezprzewodowych w nc+ z dekoderem głównym oraz inne urządzenia w domu.

I jeszcze raz chciałbym podziękować Heinz za fachową poradę.

Witam, od dłuższego czasu próbuję połączyć ze sobą dwa routery tak jak jest to tu opisane i jak do tej pory udało mi się uzyskać dostęp do obydwu poprzez adresy odpowiednio dla pierwszego: 192.168.1.1 i drugiego 192.168.1.2. Problem jednak w tym że gdy próbuje połączyć się do sieci bezprzewodowej drugiego udaje się, ale brak jest dostępu do internetu.
Być może problem leży w tym że nie bardzo wiem jak ustawić kanały na pierwszym routerze (badziewie od neostrady) FunBox 2.0 i pewnie są na auto, ale nie wiem także jak mam ustawić WAN Type na drugim routerze, są dwie opcje ADSL WAN i Ethernet WAN.
Proszę o pomoc.

Problem udało mi się już samemu rozwiązać, reset routera podziałał:-)

Witam wszystkich :slight_smile:

mam bardzo podobny problem i próbowałem już różnych wariantów, ale nieskutecznie.

Posiadam światłowód od Netii połączony do routera Huawei HG8245Q2.
Z tego routera biegnie połączenie kablowe przez LAN1 do routera TP Link TL MR3420 Ver 3.0, z którym połączony jest kablowo TV oraz amplituner. Internet oczywiście jest na tych urządzeniach, lecz nie są one połączone w jednej sieci wifi, więc nie można np. streamować muzyki, zdjęć wideo itp.

Próbowałem użyć jeszcze router TP Link:TL-WR841N(PL) Ver:9.1, ale bez efektu.

W czym może być problem?

Pozdrawiam,
Mateusz