Połączenie dwóch routerów kablem

Witam. Już trochę się naczytałem jak skonfigurować routery główny to TL-WR740N a drugi to TL-WR841N ale mam taki problem że nie mogę skonfigurować drugiego routera ponieważ łączy mnie tylko z głównym. Możecie mnie jakoś nakierować z góry Dzieki.

Zrób od początku. Najpierw zresetuj oba routery do ustawień fabrycznych.
Skonfiguruj routery osobno:
Najpierw WR740N ( jego domyślne IP to 192.168.0.1) wifi wg uznania.
Drugi router ustaw jako AP. IP wpisz mu 192.168.0.2 i wyłącz DHCP, wifi wg uznania. zapisz ustawienia
Połącz routery kablem LAN-LAN i gotowe

Może to głupie pytanie ale dlaczego nie mogę połączyć się z drugim routerem?? Jak mam go skonfigurować jak nie mogę się z nim połączyć. Z pierwszym nie mam problemu a do drugiego nie mogę się dostać :frowning:

przeczytaj jeszcze raz cały poprzedni post

tylko chodzi o to że nie mogę się dostać do drugiego żeby ustawić ip. ciągle jak loguję się przez tplinklogin.net ciągle mnie łączy z pierwszym. Proszę o prostą intrukcję.

Musisz poidłączyć do kompa pierwszy ruter BEZ DRUGIEGO.
Zalogować się normalnie i zmienić ustawienia na pierwszym ruterze.
Następnie odpinasz od kompa, a podłączasz drugi ruter.
Tak samo się logujesz normalnie i zmieniasz ustawienia na drugim ruterze.
NA końcu podłączasz cały zestaw kablem od gniazda LAN do gniazda LAN tak jak pisał kolega wyżej.
Od teraz, aby zalogować się na drugi router będziesz musiał wpisać jego adres IP, który sam ustawiłeś.

Wczoraj się poddałem. Dzisiaj rano wstaję i bez problemu podłączam router i udało mi się z nim połączyć i skonfigurować ale nie zadziałało i po ponownej próbie już nie mogę się do niego dostać. Resety nie pomagają pisze YOU HAVE AUTHORITY TO ACCESS THIS ROUTER. Spróbowałem z niego zrobić pierwszy też nie daję rady łaczy i nie może odnaleźć certyfikatu. Może ktoś mi to wytłumaczyć.

Użyj innej przeglądarki lub wyczyść historię przeglądania , ciasteczka cookies .I ponownie próbuj się zalogować . Pokaż jeszcze screeny jak co ustawiasz .

nie wchodź przez tplinklogin.net tylko po IP. np. http://192.168.0.1/

Problem rozwiązany. W tej chwili używam starego lapka i możliwe że chodzi o skrosowany przewód może się mylę ale w każdym bądź razie nie mógł znaleźć certyfikatu. W końcu sprawdziłem inne urządzenia i okazało się że tylko na tym starym lapku nie działa. Straciłem 1,5 dnia ale śmiga dzięki waszej pomocy jak ta lala. Temat zamykam