Połączenie dekoderów nc+ z użyciem routera TL-WR740N

witam wszystkich!
jestem nowym posiadaczem nc+. Ofertę kupiłem wraz z multiroom;em Sagemcom DSI87. Połączyłem dekodery ze sobą bezprzewodowo (bez połączenia z internetem) za pomocą adapterów wrp-300 firmy 9level. gdy już skonfigurowałem sieć ręcznie obraz pojawił się na kilka minut i zniknął, a na ekranie telewizora pojawił się komunikat:
"DEKODER ZABLOKOWANY
Próba połączenia się z dekoderem głównym nie powiodła się.
Upewniej się, że wszystkie dekodery są włączone i podłączone do sieci."
Po odłączeniu od prądu i ponownym włączeniu obraz na wszytskich kanałach znów jest dostępny, lecz po kilku minnutach znów ten sam problem.
Sprawdzałem połączenie na głównym dekoderze i jest oznaczone jako poprawne, a gdy wchodzę w menu dekodera Sagemcom: MULTIROOM->Status i diagnostyka istnieje komunikat: Konfiguracja dekodera jest niepraidłowa. System nie działa poprawnie." , a gdy włączam opcję "sprawdzenie połączenia" po kilku minutach znów ten sam komunikat".
Można też włączyć router ale nie musi być internetu do niego doprowadzonego.
Co muszę zrobic jeśli na posiadaniu mam dwa adaptery wrp-300 i jeden router TP LINK'A TL-WR740N (którego wcześniej używałem do internetu radiowego ale już owego internetu nie mam, a zostałem posiadaczem internetu mobilnego który nie zawsze jak wiadomo będzie znajdował się w zasięgu telewizorów) by połączyć ze sobą bezprzewodowo dekoder główny z multiroom'em?
prosze o pomoc ponieważ nie mogę sobie sam poradzić

wrp-300 to jest repeater=wzmacniacz sygnału !
Wydaje się, że to nie do tego służy to urządzenie kolego.
Zastosuj do tej 740-tki dwa tp-linki 702 i będzie poprawnie działać.
Konfiguracja jako klient mode i tunery w trybie automatycznym.

czyli rozumiem, że tylko z tymi urządzeniami nic nie zrobię żeby móć połączyć ze sobą dekoder główny z multiroom'em??
poleciła mi to osoba która jest instalatorem wynajmmowanym przez jeden z salonów nc+ dlatego jestem trochę zaskoczony.

Masz możliwość spięcia bezpośrednio kablem dekoderów? To najlepsze rozwiązanie.

8Level odbija się od dna lub stara się po kiepskiej partii routerów i problemami z WIFI.
Czytałem, że ten model można ustawić jako klienta. Faktycznie można?!
http://www.8level.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=50&category_id=6&option=com_virtuemart&Itemid=2&lang=pl
W każdym razie model tp-linka lepiej się sprawdza - 702 - i można pobierać ze strony producenta oprogramowanie wg potrzeb pod konfigurację (Polsat, nc+, telewizory).
Zrób poprawną konfigurację tego czegoś zwanego Repeaterem :-X
Dalej sprawdziłem cenę na ten model 8level to już całkiem przesada.
Ja bym tego nie polecił !
Wkładasz do gniazdka i ciagniesz kabel do tunera. 702-ka ma zasilanie z tunera i dodatkowo wygląda ładniej.
Lepiej to oddaj do sklepu.