Podział łącza na 2 budynki

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.
Mam do zaprojektowanie podział łącza internetowego (12Mb/s) na 2 budynki (podział pasma po 6Mb na budynek).
Sprzęt który chciałbym wykorzystać:
TL-WR1043ND
TL-WR842ND
TL-WA7210N
Antena Yagi ~12dbi
PLAN:
TL-WR1043ND ma podłączony pod port WAN internet pełnej szybkości. Jest umieszczony w środku budynku 1.
TL-WA7210N łączy się bezprzewodowo z TL-WR1043ND w trybie bridge i jest skierowany na budynek 2.
Do TL-WR842ND podłączona jest antena Yagi wycelowana w TL-WA7210N. TL-WR842ND to kolejny bridge wewnątrz budynku 2, który podaje sygnał na ten budynek.
Odległość między TL-WA7210N a anteną Yagi to ~40m.
Uwagi:
Mogę rozważyć podłączenie TL-WA7210N i TL-WR1043ND przewodowo (nawet lepiej, bo PoE).
Teraz pytanie. Jak to będzie działać i czy w ogóle? Kalkulator twierdzi, że dobrze, ale nie będę się tym sugerował. Lepiej dzielić to pasmo na oryginalnym sofcie czy OpenWrt? Proszę o ewentualne rady i sugestie. Pytanie jeszcze czy Yaga podłączona do TL-WR842ND będzie dobrze działać? Bo jest to router na dwie anteny i nie wiem czy nie będzie spadku mocy nadawania, ponieważ nie wiem też czy moc jest dzielona między te dwie anteny czy podana na jedną. Ewentualnie mogę pomyśleć nad AP jedno-antenowym?

Staraj się unikać połączeń WiFi. Każde takie połączenie to straty prędkości.
Ja bym sugerował dokupienie do tego zestawu jeszcze jednego WA7210N.
Wyglądało by to tak.
WR1043ND ( z gargoyle) odbiera internet i dzieli równo na oba budynki.
WA7210N podłączony kablem do WR1043ND i ustawiony w trybie AP.
W drugim budynku WA7210N skierowany na WA7210N z pierwszego i ustawiony w trybie client.
W tej konfiguracji powinieneś osiągnąć prędkości grubo przewyższające 6Mbit/s. Instalacja wygląda schludnie.
WR842ND można wykorzystać do stworzenia sieci WiFi w drugim budynku.

Ewentualnie ten most można zrealizować na TL-WA7510N?
Pasmo 5 Ghz powinno być lepsze. Chciałbym jeszcze wiedzieć jak te urządzenia zachowają się na narożniku budynku około 30cm.