Podział internetu z kablówki - na pc i laptopa

Witam.
W najbliższym czasie chciałbym rozdzielić sygnał internetowy z kablówki na "peceta" i laptopa. Czy te modele to będzie dobry wybór: router TP-Link TL-WR740N oraz kartę do komputera TP-Link TL-WN722N? Wartość zainwestowania chciałbym żeby zmieściła się w kwocie 150 złotych.
Dzięki wielkie.
Pozdro.

O jakiej prędkości łącza internetowego mówimy?

40Mb/s download oraz 4 Mb na wysyłanie.

Z wydajnością nie będzie problemów, choć osobiście brał bym do stacjonarnego coś na PCI lub PCIe np, TL-WN751ND ale to jest tylko moje zdanie. Karta USB też się sprawdzi w tej konfiguracji.

Router jak najbardziej nadaje się do podziału sygnału z kablówki.

Miałbym jeszcze takie pytanko.
Karta sieciowa( TL-WN751ND) jest już w drodze.W sklepie musieli ją zamówić,bo nie mieli na stanie.
Teraz aktualnie mam zainstalowaną tradycyjną kartę sieciową z gniazdem RJ45.Czy montując kartę TL-WN751ND tamtą można odinstalować?
Dzięki.

Nie musisz. Możesz mieć tak jak w laptopach dwie: kablową i radiową.

Mam już wszystko pod ręką,więc czas na "wielką chwilę" podziału sygnału.
Teraz chodzi o konfigurację routera i karty sieciowej TL-WN751ND w komputerze stacjonarnym.

Czy router wystarczy skonfigurować według tego poradnika ?

oraz czy po zamontowaniu karty TL-WN751ND w slocie Pci także musimy ją jakoś dostosować i ewentualnie jakie w tym wypadku należy podjąć działania.

Dodam ze swej strony że router wraz z modemem będzie znajdował się w moim pokoju przy laptopie,natomiast komputer stacjonarny w pokoju rodziców oddalony o około 9-10 metrów w linii prostej,nie mając nic na swojej przeszkodzie,np.ściany.

Dziękuję z góry za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

Tak oczywiście możesz skorzystać z tego poradnika. Co do karty bezprzewodowej to musisz zainstalować sterowniki które zapewne dostałeś na płycie. Oczywiście sterowniki można pobrać ze strony producenta - [url=http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=243&model=TL-WN751ND#down

Dziękuję.
A czy po zainstalowaniu sterowników do tej karty na pci i skonfigurowaniu routera od razu będzie można uruchomić przeglądarkę na "pececie" czy jakieś dodatkowe oprogramowanie będzie jeszcze konieczne?

Sterowniki to podstawa.

Możesz także zainstalować aplikację, która ułatwi ci połączenie z siecią bezprzewodową ale nie jest to konieczne.
http://www.tp-link.com.pl/article/?id=351

To znaczy ,że bez tej aplikacji także uruchomię połączenie z internetem?

Oczywiście, wszystko można skonfigurować w systemie operacyjnym - [url=http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/products/features/networking

Dziękuję bardzo. Chciałbym tylko spytać czy taka konfiguracja jest także dostępna w Windows XP,gdyż taki mam zainstalowany na pc?

Tak jest dostępna - konfiguracja zerowa musi być włączona - [url=http://www.eduroam.ug.edu.pl/?id_cat=7&id_art=12&lang=pl

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.Miałbym jeszcze ostatnie pytanko.Czy po rozdzieleniu sygnału szybkość internetu(obecnie mam 40 Mb/s) będzie porównywalna i jednakowa na obu komputerach czy w jakiś sposób nastąpi jego podział?

To logiczne że przy korzystaniu z dwóch komputerów podział będzie dynamiczny masz do dyspozycji określoną prędkość którą trzeba podzielić. Kiedy będziesz korzystał z jednego komputera prędkość będzie nominalna.

A z Pańskiego doświadczenia korzystniej skonfigurować będzie połączenie w komputerze poprzez aplikację TP-LINK Wireless Configuration Utility czy systemowym oprogramowaniem?

Moje doświadczenie jest na tyle duże że robię to bez żadnego oprogramowanie. Niestety nie znam twojego doświadczenia :frowning:

Prosiłbym jeszcze o jedną poradę. W poradniku w pierwszym punkcie jest napisane jak podłączyć modem z routerem i komputerem.Czy modem musi być w tym momencie wyłączony i włączyć przed samą konfiguracją czy cały czas może być włączony(i po prostu poprzekładać okablowanie)? Oraz w kroku nr 7 jest taka pozycja jak "Chennel" czy wartość jaka tam jest czyli 6 jest prawidłowa czy trzeba wpisać inną wartość ?
Dzięki wielkie za pomoc.