Podłączenie przez kabel Micro-USB/USB-C?

Witam

Kupiłem switcha TL-SG3452. W zestawie jest kabel do portu Consloe ale ze złączem na port RJ45/COM. Niestety żaden komputer który mam nie ma już COM-a ale ma za to USB-C :). Podłączyłem przez kabel Micro-USB/USB-C. W jaki sposób uzyskać połączenie prze taki kabel?

Pozdrawiam
ma

W normalnej sytuacji nie potrzebujesz tego portu wcale.
Ja bym zarezerwował jeden port na dostęp do wszystkich VLANów i przez niego łączył się z konsolą zarządzania za pomocą SSH. Większość (nie automatyzowanych pewnie) rzeczy da się zrobić też przez konsolę WWW.
Ale jak już musisz/chcesz użyć konsoli szeregowej, to w wypadku braku komputera z COM (a także braku przejściówki USB-COM - jak już masz takiego sprzętu więcej, to warto jednak coś takiego mieć, albo kupić starszego niezawodnego laptopa z COMem oraz do tego wiązkę kabli RS pin-pin, RS null modem i najlepiej jeszcze przejściówkę z opcją routowania połączeń do potrzeb).
Tak czy inaczej - ostatecznie w systemie pojawia ci się port szeregowy COM - w menedżerze urządzeń w Windows (lub jako /dev/ttyS* w Linuksach). Otwierasz na niego połączenie za pomocą dowolnej aplikacji terminalowej: Hyperterminal w Windows (choć ja wolę putty) i wskazujesz te aplikacji odpowiedniego COMa.
Podłączając router poprzez USB - w komputerze powinien pojawić się "wirtualny" port szeregowy tak, jak przy uzyciu przejściówki USB-RS232c.
Następnie robi się odrobinę bardziej skomplikowanie: musisz ustawić w aplikacji terminalowej prędkość i parametry komunikacji zgodne z instrukcją.
Nie wiem jak dla USB (instrukcja milczy, ale powinno być podobnie) ale dla złącza szeregowego parametry podali takie:
Baud Rate: 38400bps
■ Data Bits: 8
■ Parity: None
■ Stop Bits: 1
■ Flow Control: None
Ja bym spróbował powyższych.
Pamiętaj, że musisz znać użytkownika hasło. Domyślne admin/admin (ech producenci...)

Słowniczek: COM~RS232C~tty - to wszystko mniej więcej to samo, choć pochodzi z różnych czasów. COM - COMmunication interface
RS-232C - nazwa standardu/protokołu przesyłania danych szeregowych
tty - TeleTYpe, czyli nazwa urządzenia, z którego wzięła się technologia komunikacji zdalnej tekstowej (kodowanie Baudot, a potem ASCII) i potem wymyślono terminale jako sposób interakcji z komputerami.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Już działa!