Podłączenie LG TV przez repeater/AP - co wybrać?

Chciałbym podłączyć TV (LG 47LA690S) do domowej sieci WiFi, problem w tym, że router mam w innym pokoju i na TV jest bardzo słaby zasięg, nawet po wymianie na inny z zewnętrznymi antenami nie pomogło.
Zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza lub AP. Miałem WA850RE ale nie przypasował mi ze względu na brak możliwości skonfigurowania statycznego DHCP.
Które rozwiązanie byście polecili: WA830RE czy WA801ND.
Podejrzewam, że ogólnie TV ma problemy z WiFi gdyż co chwilę zrywa połączenia, zawiesza się i nie chce pobierać IP. Więc myślałem, że w wypadku gdy opcja z repeaterem nie przejdzie, to zrobię połączenie typu AP Client i kablem do TV - w tym wypadku wybrał bym WA801ND który oferuje kilka trybów pracy, jednak jak stare powiedzenie mówi "jak coś jest do wszystkiego to jest do ****" dlatego chcę się was zapytać czy lepiej zaryzykować z nowym repeaterem który jest dedykowany do tego zastosowania czy wybrać bardziej uniwersalny 801ND?

Nie myślałeś o transmiterach PLC?

Dzięki za odpowiedź.
Zastanawiałem się nad tym, jednak nie mam gdzie takiego transmitera w okolicy routera podłączyć, gniazdka są pochowane za meblami i wszystkie wykorzystane.

W takim razie trzeba zrobić pomiary sygnału przy TV. Do tego będzie potrzebny laptop z wgranym programikiem inSSIDer. Jak to wykonasz i dasz zrzuty na forum pomyślimy dalej.

Może być z WiFi analyzer?

To jakaś masakra tyle tych sieci. Moim zdaniem bez PLC lub kabla w okolicach TV żaden repeater nie zda egzaminu.

Może być, tylko powiedz mi która to Twoja sieć? Tłok straszny. Minimum sygnału jakie jest wymagane do poprawnego działania to -70dBm. Najlepiej jak moc tego sygnału oscyluje pomiędzy -50dBm a -60dBm. Jak masz gniazda 230V pozajmowane, zawsze można dołożyć rozgałęźnik i po sprawie.

Moja jest pogrubioną czerwoną kreską.

zawsze można dołożyć rozgałęźnik i po sprawie
No właśnie nie mogę, tak jak pisałem, gniazda są za meblami a nie ma mowy o wystających kablach (nie mój wymysł). Większość to sieci z UPC i na tym samym kanale więc mam spokojnie zapas 2 kanałów z każdej strony (mam 9 a najbliższe to 7 i 11)

Czyli poniżej przeciętnej. Sygnał będzie wzmacniany z szumami. O ile będzie.

Jak miałem podłączony WA850RE to pokazywał 40% mocy sieci.

U mnie działa bez żadnych problemów przy takim poziome sygnału. Tak jak pisałem stosowanie repeater w takim zaszumieniu mija się z celem. Każdy będzie szwankował.

Czyli lepiej postawić AP Client + połączenie ethernetem do TV?

Będzie na pewno lepszym rozwiązaniem. Polecam WR743NDv2.

W Twoim przypadku to rozwiązanie jest najlepsze. Lecz mam pewne wątpliwości co do jakości sygnału, może sie okazać iż będziesz miał zrywania przy takim natłoku sieci.

Spróbuj jeszcze raz podłączyć ten repeater, ale w +- połowie drogi między routerem a TV. Tak aby w miejscu repeatera było minimum -65 sygnału.
Wybranie kanału 9 to nie najlepszy pomysł. Sieć Wifi nadaje w 20Mhz a kanał WiFi ma 5Mhz czyli pojedyncza sieć zajmuje sąsiednie 2 kanały. Lepiej przestawić na kanał 1, 6, 11-13 sprawdzając na którym kanale inne sieci mają najsłabszy sygnał.

WR743NDv2
Co myślisz o WR801ND? Zastanawiałem się nad nim gdyż jest uniwersalny i w przyszłości jak jedna opcja nie zadziała to zawsze mogę zastosować go do czegoś innego.
Wybranie kanału 9 to nie najlepszy pomysł. Sieć Wifi nadaje w 20Mhz a kanał WiFi ma 5Mhz czyli pojedyncza sieć zajmuje sąsiednie 2 kanały. Lepiej przestawić na kanał 1, 6, 11-13 sprawdzając na którym kanale inne sieci mają najsłabszy sygnał.
Mógłbyś wyjaśnić bo nie rozumiem. Wszystkie inne kanały są pozajmowane lub ewentualnie jest mała przerwa między nimi, zajęte są 1, 2, 4, 5, 6, 7, 11 (na 1 i 11 jest najwięcej sieci).

Chodzi o [quote="Dareth, post:16, topic:6103"]Mógłbyś wyjaśnić bo nie rozumiem. Wszystkie inne kanały są pozajmowane lub ewentualnie jest mała przerwa między nimi, zajęte są 1, 2, 4, 5, 6, 7, 11 (na 1 i 11 jest najwięcej sieci).[/quote]
to że każda sieć zajmuje całe 4 kanały. np użycie kanału 6 to sieć zaczyna być widoczna na kanale 4 a kończy się na 8. czyli kanał 4, 5, 6, 7, 8 jest użyty dla jednej sieci. sieć na 1 kanale zajmuje 10MHz przed kanałem 1 i 2 kanały dalej czyli 2 i 3.
Lepiej jest jak użyje się tego samego kanału z jedną siecią niż kanału pośredniego ( np 3 ) który będzie widział obie sieci ( z kanału 1 i 6). Plus ma kanał 13 który nadaje od 11 do 14( tylko w Japonii, ale odstęp między 13 i 14 to 10 MHz) i sieć która nadaje na 11 zakłóca "tylko" 10MHz kanału 13.

Dzięki za wyjaśnienie. Zmieniłem na kanał 1, tak też mi poradził insider, nie miałem czasu sprawdzić przy tv ale przy routerze (ok 2m) poprawiła się moc z -42 na - 39.

Mam jeszcze pytanie odnośnie trybu AP Router w 743/843ND, na jakie zasadzie to działa, czy mają 2 radia do obsługi 2 różnym sieci?

Te modele routerów nie posiadają dwóch radii. Tylko jedno. Typowe urzadzenia podwójne to Airlive G.Duo.