Podłączenie drukarki do WDR-4300

Mam problem z konfiguracją drukarki sieciowej (a jest to HP LaserJet P1102) do WDR-4300. Po podłaczeniu jej do USB routera jest niewidoczna wogóle w sieci. Po instalacji załączonego oprogramowania, zostaje znaleziona drukarka na jednym z komputerów i udostępniona przez ten komp. Wygląda na to że router nie nadaje zadnego adresu drukarce podłączonej do USB. Czy jakos mozna temu zaradzic

Pokaż zrzuty z zakładek System Tools- System Log oraz DHCP Client List.

Zainstaluj drukarkę lokalnie u siebie na komputerze, sprawdź czy drukuje. Następnie podłącz do routera (status Online). Zainstaluj na komputerze TL-WDR4300_V1_USB Printer Controller_Utility i sprawdź czy router z drukarką jest wykrywany. Nie powinno być problemu z drukowaniem na drukarce lokalnej którą wcześniej zainstalowałeś.
http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=415

Właśnie w ten sposób robiłem, tylko pojawia się problem z kolejnymi komputerami w sieci bo w dziwny sposób szukają drukarki lokalnej właśnie zainstalowanej na tym komp i jest problem z drukowaniem. A poza tym oprogramowanie tp linka musi byc caly czas aktywne. Kiedyś miałem podłączona drukarke przez oddzielny serwaer wydruku d-linka. Na każdym komp wskazywało sie adres IP drukarki i wszystko szło. W tp-linku to jakos pod gorkę.

Miałeś prawdopodobnie typowy print serwer tu masz router z funkcją print serwera. Nie masz udostępnionej drukarki na którymś z komputerów?

faktycznie mialem typowy print serwer, tylko ze dosc stary i nie bardzo dziala z 7 i 8, dlatego myslalem ze nowwy sprzet jakos to ogarnie. Teraz to na pozostalych komp ma zainstalowana ta drukarke jako lokalna i jest bieganina po domu.... no nic. sprobuje moze jeszcze raz od zera. Ale mam pytanie czy ten tp link, tzn wdr 4300 jest w stanie przydzielic adres drukarce podlaczonej do swego usb, czy obsluga drukarki nastepuje przez zalaczone, powyzej wymienione oprogramowanie. mam jeszcze w sieci nas qnapa z serwerem wydruku, a tam jak widizalem w instrukcji jest mozliwosc walsnie udostepnienia drukarki przez http, to moze zroie to przez nas.

Podałem ci jedyną znaną mi metodę pracy drukarki w sieci na routerze z funkcją print servera. U mnie działa poprawnie.

Ale dziala tez niezaleznie na kilku komp, tzn nie musi którys byc na stale wlączony, jeżeli tak to będę próbował dalej.

A mam jeszcze pytanie czy moze cos zmienic zmian firmware na openwrt lub ddwrt, choc mysle ze chyba nie...

Po co skoro masz gotowca na pokładzie WDR-a.

Ja używam Print Serwera na Gargoyle w WDR4300. Działa rewelacyjnie nie wymaga innego oprogramowania niż zwykły serownik do drukarki. Można drukować z każdego komputera w sieci.

Może się skompromituje pytaniem ale co to znaczy "Print Serwera na Gargoyle w WDR4300" co to za konfiguracja?

Cos juz troche poczytałem, to chyba znaczy że trzeba zmienić oprogramowanie routera, ale jakie bys polecał, openwrt czy ddwrt, może jeszcze coś dodatkowo.

Gargoyle jest do tego najodpowiedniejsze.

A jezeli mozesz powiedziec którą wersje oprogramowania gargoyle polecasz, bo na stronie znalazłem trzy rózne pliki.

przepraszam konkretnie dwa: gargoyle_1.6.0-ar71xx-generic-tl-wdr4300-v1-squashfs-sysupgrade oraz gargoyle_1.6.0-ar71xx-generic-tl-wdr4300-v1-squashfs-factory.

Tutaj masz najnowszą wersje Gargoyle http://eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/gargoyle-1.5.11.7-ar71xx-tl-wdr4300-v1-squashfs-factory.bin

Dzięki bardzo, w najbliższym czasie spróbuje się pobawić, tzn zmienić firmware, niebawem dam znać.