Podłączenie drukarki Brother DCP-J140W poprzez router TP-LINK WR841N

Dobry wieczór
Mam problem z podłączeniem poprzez Wifi drukarki Brother DCP-J140W poprzez router TP-LINK WR841N. Tak naprawdę to kompletnie niewiem jak to zrobić bo nigdy tego nie robiłem.
Drukarka jest podłączona poprzez kabel USB do laptopa w drugim pokoju i działa prawidłowo. Router stoi przy moim biurku podpięty do komputera stacjonarnego. Sygnał Wifi jest odiberany przez wyżej wspomniany laptop w drugim pokoju i jest dość mocny.
Mój problem polega na tym, że niewiem jak się do tego zabrać. Zgodnie z instrukcją powinienem zacząć od instalacji sterownika i oprogramowania na komputerze stacjonarnym i tu pojawia się kolejny problem. Otóż nie mogę zainstalować niczego co jest dołączone na płytce z drukarką ponieważ pojawia się komunikat o tym, że "setup przestał działać". Myślałem, że to może wina tego, że mój Windows 7 jest w wersji 64bit. Więc ściągnąłem ze strony producenta odpowiednie sterowniki. Nic to nie pomogło bo błąd nadal występuje. W załączeniu wklejam zrzut obrazka z tym błędem.
Bardzo proszę o pomoc bo nie umiem sobie poradzić ani z podłączeniem drukarki poprzez Wifi ani z instalacją sterowników.
Dziękuję i pozdrawiam

Niestety ale będziesz musiał zainstalować jakoś ten sterownik. Bez tego nie uruchomisz drukarki.
Może spróbuj podłączyć drukarkę i ręcznie podać plik sterownika instalatorowi sterowników z windowsa.

Sterowniki instaluje się w chwili podłączenia danego urzadzenia do komputera. Musi ono najpierw byc wykryte przez system. Co masz w folderze oznaczonym pol?

W folderze .pol jest jeden plik konfiguracyjny. Poniżej wizualizacja.
Czyli wpierw muszę podłączyć drukarkę za pomocą kabla USB? tylko jak obejdę ten problem z błędem instalacji sterownika. Nie miałem czegoś takiego.

Spróbuj metody którą podałem wcześniej.

Ok to jutro spróbuję drukarkę podłączyć za pomocą kabla USB i zainstalować sterowniki. Napiszę jakie będą efekty:) dziękuję za porady.

Czekamy na wyniki.

Witam
A więc kontynując wczorajszy wątek podłączyłem drukarkę za pomocą kabla USB. Drukarka została przez system wykryta i bezproblemowo zainstalowana przez windowsowe sterowniki. Natomiast oprogramowanie/sterowniki z płytki oraz ściągnięte ze mnie ze strony producenta nadal nie działają i wyskakuje ten sam błąd.
Poniżej obrazek z panelu sterowania potwierdzający, że drukarka jest widziana w systemie. Drukuje bez problemu.
Tylko teraz co mam dalej zrobić, aby podłączyć ją z komputerem za pomocą WIFI?

Czy adres IP drukarki jest widoczny w routerze.

Nie mam zielonego pojęcia:)
a jak to sprawdzić?
Próbuję połączyć drukarkę z routerem za pomocą WPS. Pierwsza próba nie udana. Miałem wcisnąć przycisk WPS na routerze i niewiedziałem gdzie się on znajduje.
Teraz doczytałem, że to jest przycisk RESET/WPS. Niewiem czy mam go tylko wcisnąć czy przytrzymać. Boję sie, że zresetuje wszystko na routerze i jeszcze będzie po necie.
Już 4 godzinę nad tym siedzę i zaczynam mieć dość:)

Drukuje ale przy połączeniu usb z komputerem? Zakładka System Tools- System Log. Pokaż co masz. Czy z komputera przez wifi drukuje? Te modele routerów nie mają na pokładzie systemowego print serwera.

Przycisk kliknij tylko.
W drukarce skonfiguruj sieć przez WPS.

Tak drukuje bez problemu, kiedy drukarka jest podłączona kablem USB do komputera. Właśnie chodzi mi o to, aby drukowała poprzez WIFI. Drukarka ma wbudowaną kartę sieciową i ma się łączyć bezprzewodowo przez router do komputera.
Ok to próbuję jeszcze raz przez WPS i kliknę przycisk reset/wps

Tak możesz w ten sposób ustawić drukarkę.

Udało mi się połączyć drukarkę z routerem poprzez WPS. Wydrukowało raport, że połączenie ok.
Tylko teraz jak mam drukować z komputera? dałem cokolwiek do druku ale nic nie idzie. W panelu sterowania widnieje tylko ikonka drukarki od momentu jak ją połączyłem za pomocą USB. Teraz jest odłączona. Więc pytanie jak drukować bezprzewodowo:)

Spróbuj wgrać te sterowniki z płyty.

Chodzi o Zakładka System Tools- System Log? a gdzie to znajdę?

To będzie już nie aktualne. Drukarka i router widzą się. Teraz chyba musisz na kompie włączyć udostępnianie drukarek w sieci.

Hmm kolejny problem bo jak to prawidłowo zrobić:)
Wydaje mi się, że drukarka jest w trybie Offline
Ok już jest w trybie Online ale i tak dalej nie drukuje.

Spróbuj kliknąć dodaj drukarkę i wybierz sieciową.