Podłączanie routera WR-340G przez modem

Witam.
Chciałem mieć internet w całym domu, w smartfonach, tv itp.
Mam MODEM CISCO EPC3208 i załatwiłem sobie ROUTER TP LINK TL-WR340G.
I mam problem stosuje się do mniej-więcej tych instrukcji: http://www.cmtsinfo.net/index.php?howto=wr340g
Robie to tak że mam podłączony modem w którym mam (?) źródło internetu, podłączam go kablem do routera a router podłączam kablem do stacjonarnego komputera i nie mam internetu, nie działa też konfiguracja gdy wpisuje IP Routera w przeglądarke, które jest na jego odwrocie. Wie ktoś jak rozwiązać taki problem, aby internet działał? Jest to w ogóle dobry sposób w jaki to robię? Poprosiłbym o instrukcję, gdyż jest ze mnie laik.

Odłączyłem wszystkie kable itp na pare minut aby się zresetowało oraz

  1. Gdy wpisuje jakąś stronę, lub ip do konfiguracji routera, lub to co podał jurek.adam wyskakuje ze nie można połączyć z internetem.
  2. Ikonki na routerze święci się: POWER i WAN, miga: SYS i WLAN.
  3. Gdy wchodzę w centrum sieci i udostępniania nie mam żadnej sieci. Jest tylko jakieś Broadband Connection Wan Miniport (PPOE) - jest to w połączeniach telefonicznych i sieci VPN - ale gdy mam normalnie internet z samego modemu też jest to pokazane więc to chyba nie ma nic do rzeczy.

Dziękuje i pozdrawiam.

Najpierw zaloguj się na router tylko podłaczając go przez port LAN z komputerem i zmień adres LAN na 192.168.2.1. Jest to zalecane w przypadku połaczenia przez port WAN. Mozna jeszcze w inny sposób, mianowicie po zalogowaniu do panelu administracyjnego wyłączasz serwer DHCP i łaczysz modem z routerem przez port LAN. Jaką masz prędkość internetu? Próbowałeś go zresetować przyciskiem z tyłu?

Resetowałem router z tyłu. Robiłem tak że podłączałem sam router i wpisywałem IP routera w przeglądarkę i nie może odnaleźć strony. Da się to jakoś inaczej zrobić? Jak tak to jak?

Przypisz adresację ręcznie do karty sieciowej w komputerze .Załóżmy że router ma IP 192.168.1.1 to ty dopisz adresację do karty tak:
IP 192.168.1.2
Maskę 255.255.255.0 resztę pól puste ,klikasz ok . Następnie wpisujesz adres routera załóżmy że to jest 192.168.1.1

Można prosić o dokładniejszą instrukcję? Gdzie znaleźć tę konfiguracje? W panelu sterowania? W7

Proszę:

Nie jest koniecznym przypisywanie na stałe w karcie adresu. Router generalnie po podłączeniu kablem do komputera powinien się odmeldować. Masz fizyczne połączenie z nim, diody na karcie sieciowej i porcie LAN routera wskazują na pracę? Jeżeli nie to może oznaczać uszkodzenie kabla lub routera.

Z tego co rozumiem autor nie może się zalogować na panel konfiguracyjny routera .Dlatego wskazówka jak powyżej.

Wojtku mam ten model routera i nie jest potrzebne wpisywanie IP w karcie. Jak jest sprawny to łączy się bez niczego. Sprawdzane na różnych systemach. Wystarczy ustawienie na auto.

Ok. Wszystko mi już wkońcu działa, dzięki za pomoc.
Router skonfigurowany, internet w PC jest , w smartfonie i laptopie jest. Lecz mam problem z TV, wykrywa sieć, podłączam się lecz nie mam dostępu do internetu. Strony się nie wczytują, czasem wyskakuje błąd adresu 105. LG LA620S, jakieś propozycje co to może być?

Już mam, można zamknąć. Dzięki

Spróbuj dopisać DNS-u 8.8.8.8 i 8.8.4.4 do DHCP Settings routera. Save i reboot routera po konfiguracji.

Temat zamykam.