PING i Pakiety

Brama 192.168.1.1 nie idzie na str wejść.

To już leży po stronie dostawcy ważne że internet działa :slight_smile:
No to teraz zapraszam do testowania przez WinMTR, sprawdzimy gdzie leży problem.

No to muszę w WinMTr wpisać 192.168.1.1 ?? Jak tak to OK
To za jakieś 30min się odezwę z pikiem z programu txt.

Nie, bramę testuj przez ping 192.168.1.1 -t w cmd i patrz na stabilność tego ping-u
Przez WinMTR testuj wp.pl oraz adres IP lub domenę serwera gier z którym masz problem.

Domene? Nie znam ja gram bardziej w CS GO , LOL itd wiec tam nie ma domeny.

Nie znam na grach online no ale serwer musi być jakoś widziany w sieci internet. Jest to zwykle domena (nazwa sieciowa tłumaczona przez DNS-y) lub adres IP.

Powiem ci ze sam nie znam no dobrze uzuje tej wp.pl

To nie będzie do końca miarodajny test no bo masz problem z serwerami gier i ich stabilnością.

może tutaj poczytaj

Wiem lecz nie znam domeny aha i w cmd mam caly czas sprawdzac ping czy tylko przez chwilkę.
W tym watku jest wogule co innego to do spraedzenia osoby z Hackami jaki ma steam id

Chwilowy test nic nie daje, ping-uj 10-15 minut a najlepiej gdy będziesz grał - jeżeli będzie cały czas stabilnie to sam nic nie zrobisz bo problem będzie typowo po stronie dostawcy.

W tym watku jest wogule co innego to do spraedzenia osoby z Hackami jaki ma steam id
Poszukaj w sieci na forach CS-a informacji na ten temat.

No w CMD mam tak ze sprawdza mi bez grania pin caly czas 1/2/3
12 razy ping skoczyl wiecej niz 100 a 1 raz więcej niz 500.

A skąd mam widzieć do jakiego adresu jest ten twój obecny ping???
Zrób koło siebie (dwa okna cmd)
ping 192.168.1.1 -t oraz ping wp.pl -t
Print screen-a wrzucamy w taki sposób na forum:

W CMD dla 192.169.1.1 ping staly 3 i kilka raz sie powtarza 500/400
Dla wp.pl pin 80/60 i co 3/ 4 raz więcej niż 500

Zrób tak jak mówiłem, jak coś zacznie się dziać to daj obrazek (print screen).
Dokładnie coś takiego

Z CMD 192.168.1.1 i wp.pl

Zrób jeszcze takie pomiary późno wieczorem i/lub wcześnie rano ale można już stwierdzić że problem po stronie dostawcy i przepustowości jego sieci.

Powiem tyle dziś rano przed szkoła rb testy na ten problem i wynik taki sam powiem.
Więc co mam zrobić jak problem od dostawcy zadzwonić do nich czy?
Tak samo w nocy 1 w nocy tak samo.

No tak jak napisałem sam nic nie zrobisz. Porób print screen-y aby pokazać dostawcy.
Jak sam widzisz do 192.168.1.1 (czyli do anteny jest ok) no a dalej w świat już nie bardzo. Zrób jeszcze WinMTR aby dostawca wiedział gdzie ma problem w którym punkcie swojej sieci.

Okej to zadzwonię jutro do Gigi i nim wszystko powiem co się dzieje.
Dzięki bardzo za pomoc z tw strony.

Zamykam wątek.

Nie ma sprawy w razie problemów zapraszamy ponownie.