Ping do 99999 League of Legends

Witam. Tak jak w tytule gram w LOLa. Już od ponad roku mam internet z kablówki; potrzeby był ruter, mam WR740N. Zawsze podczas grania w gry LOL, WOT, na pasku powiadomień (mam win8.1) pokazuje mi się połączenie ograniczone. Wtedy także ping w lolu ( w wocie też)
podskakuje mi średnio do 1323 czasami do 4535 a nawet do 99999.... co jak pokazuje uniemożliwia grania. Problem ten pojawił się dopiero po zmianie internetu z Tp (orange) na obecny East&West. Proszę o pomoc. Czytałem coś o portach 5000-5500 czy coś ale nie wiem o co chodzi.
Proszę nie krzyczeć na forum bo temat poleci do kosza - Administrator

Pierwsza sprawa czy testowałeś stabilność internety i dostępu do gier bez routera?

Przepraszam, ale nie rozumiem jak testować grę bez rutera? Te gry nie działają bez internetu. Cd. stabilności internetu nie, nie testowałem, jeżeli jest Ci to potzrzebne to mógłbyś mi powiedzieć jak to zrobić? Stabilność internetu to ping, download, upload?
Tak jeszcze dodaje, że często połączenie ograniczone jest także, jak np. chodzę po internecie, bardzo często także się sam rozłącza. Wtedy kilkam zapomnij sieć i od nowa połącz, hasło i działa. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale zmieniłem nazwe i hasło do rutera na swoje ( zmieniłem z takiego jakiemu podawałem panu z firmy).

Czyli masz jakiś modem lub router od dostawcy?

Czy ja gdzieś napisałem o teście bez dostępu do internetu?

Nie, musiałem sam zakupić. Zakupiłem model WR740N

W takim razie jak masz doprowadzony internet do mieszkania.

A co do modemu to dostałem od dostawcy i chyba on ma jakąś przepustowość, bo gdybym chciał zwiększyć prędkość to musze jechac wymienic modem.
Po kablowce, "źródło internetu" jest z gniazda kablówki
Czy ma Pan może jakieś pomysły rozwiązania problemu?

Sam zobacz jakie bzdury wypisujesz, raz piszesz że nie masz a raz że masz, Trudno cię zrozumieć,

Czego niby mam i nie mam?

Ekhm... słowo MODEL nie znaczy MODEM... L to nie M czytaj rozważniej.
W 1 mówiłem o ruterze w 2 o modemie
Owszem w 1 komentarzu mogłem dodać ruter

Proszę nie pisać postu pod postem tylko używać guzika "Modyfikuj" to nie chat tylko forum - Administrator

Zadałem pytanie jak masz dostarczony internet do mieszkania więc czekam na konkretną odpowiedź. Proszę podać model modemu i rodzaj przewodu jakim usługa jest dostarczona do mieszkania,

Model modemu to Cisco Cable Modem 2100, natomiast internet dostarczony jest przez kablowke, z gniazda do modemu przewodem ethernet.

Więc bez problemu możesz podłączyć komputer kablowo do modemu i sprawdzić stabilność połączenia z internetem aby wyeliminować dostawcę i jego sprzęt. Dopiero potem będziemy mogli mówić o TP-Linku jako źródle twoich problemów.

Dobrze. Spróbuję, a o rezultatach poinformoje Cie w komentarzu.

Przepraszam, zaszła pomyłka ethernet łączy modem i ruter a coax modem i gniazdko nie wiem czy to ma znaczenie, jednak informuje cie o tym.

Zasadę działania sieci kablowych i modemów DOCSIS znamy. Czekamy na twoje pomiary bez użycia TP-linka.