P-LINK MR3220 z Huawei E353 rozłącza

Witam wszystkich serdecznie :slight_smile: Proszę o pomoc w konfiguracji TP-LINK MR3220 z Huawei E353 z Play'a - wpięty w aktywnego huba, internet z też z Play'a. Wgrane Gargoyle 1.6.2.2. Router startuje, modem odpala i internet smiga. Za jakiś czas modem się rozłacza się i znowu łaczy, ale pojawia się problem z wczytywanie stron - modem się świeci na zielono a transfer jest taki jakby go nie było czyli strasznie muli. Potem znowu śmiga normalnie i za chwile powtórka itd. Modem wpiety do kompa działa bezproblemowo, komp również widzi i łączy się błyskawicznie z routerem. W załączeniu logi.

z niewiadomych przyczyn modem zostaje "odłączony" od usb i podłączony. Próbowałeś bez huba?

Tak. Poczytalem na forum zakupiłem huba i dalej to samo. Jak wrócę do domy wrzucę zrzut ekranu z konfiguracja. Może tam co zle zrobiłem? Dzięki.

Z konfiguracją problemu raczej nie będzie, bo to z logu wygląda na problem sprzętowy. Może być że hub nie działa poprawnie na OpenWrt.

Ok. Dzięki - spróbuje na oryginalnym TP-LINKa.

Chciałem przywrócić oryginalne oprogramowanie, ale niestety nie mogę teraz połączyć się z routerem, ani po kablu, ani po wi-fi. Nie wiem czy jakaś zmiana w konfigu gargoyli przed wyłączeniem routera nie skutkuje teraz tak, ze po włączeniu nie nawiązuje łączności. W każdym przypadku pobiera adres sieciowy i kończy się komunikatem "ograniczenie lub brak łączności". Jak się teraz połączyć, żeby przywrócić oryginalnego tp-linka?

hmm teraz trzeba sprawdzić co zepsułeś..
Podłącz router kablem do komputera i sprawdź jaki adres IP został przydzielony poleceniem w cmd IPCONFIG /ALL
Jakie firmware wgrywałeś? nazwa pliku?

Wgralem gargoule 1.6.2.2 i modem przerywał, ale z routerem łaczył się bez problemu, coś pogrzebalem w ustawieniach i teraz chiałem połączyć sie, żeby przywrócić oprogramowanie tp-linka i już nie mogę sie połączyć. reset outera nic nie dał, po wisaniu ip config:
autokonfiguracja włączona tak
adres ip autokonfiguracji 169.254.238.53
maska podsieci 255.255.0.0
brama domyslna (pusto)

Jak w karcie w protokole TCP/IP wpiszę odhaczę pobierz automatycznie i wpiszę IP 192.168.1.1 tp mnie łączy z roterem ale nie moge w przeglądarce otworzyć http://192.168.1.1 żeby cos robić dalej dalej.

Spróbuj trybu failsafe. Ale najpierw przytrzymaj reset przez 11 sekund, jeśli po restarcie nie będzie połączenia z routerem to wtedy przyciskaj reset podczas uruchamiania. Dokładnie chodzi o moment w którym zaczyna mrugać dioda sys. wtedy musisz klikać reset aż sys zacznie szybko mrugać.
http://eko.one.pl/?p=openwrt-failsafe

Jak zachowują się diody na routerze?

Przytrzymanie na 11 s pomogło, po kablu juz mogę sie połączyć DZIĘKUJĘ! Ale dalej mam problemy z łączeniem po wi-fi. Nie moge wgrać aktualnego oprogramowania TP-LINKA bo pojawia się komunikat: "Firmware zawiera bootloader. Nie mozna zaktualizować routera". W gargoyle zauważyłem że ciągle szuka modemu 3g/lte - znajduje, za chwilę znowu aktualizuje - może to będzie przyczyną rozłączania?

Router przy połączeniu z modemem nie powinien go rozłączyć.

jeszcze raz DZIĘKUJĘ! Jutro będę walczył dalej. Pozdrawiam

Heinz up! 8) Po wgraniu oryginalnego firmware TP-Linka póki co śmiga wszystko bez problemu. Dziękuję i pozdrawiam.

No i znowu d..a. Działał, działał i się rozłączył i nie widzi modemu i obecnie wygląda to tak,że nie widzi wogóle usb. Chociaż dioda usb na routerze zapali się i gasnie. Modem wpinam i przez huba i bezpośrednio do routera. W panelu modem widniał najpierw jako undifinied - nie wyświetlał nazwy teraz jako unpluged czyli go nie widzi. Uszkodzone gniazdo?

Chyba problem polega na sile sygnału. Po przeniesieniu w inne miejsce routera z modemem - znowu działa... Ale zobaczymy jak długo :frowning:

Odpukać póki co chodzi :slight_smile: Potwierdza to, że problemem był umiejscowienie routera z modemem, tak mi się przynajmniej wydaje... ::slight_smile: Dzięki dla Heinza!