Otwarte porty 80 i 23 w TD-W8960N

Sprawa jest dość dziwna, walczę już z tym 3 dni i ni mogę dojść, dla tego mam nadzieję, że mi pomożecie.
Postawiłem sobie serwer FTP na komputerze, bo często potrzebuję ściągnąć parę rzeczy z domu.
Żeby było mnie widać w WAN użyłem "Dynamic DNS" i strony no-ip i odblokowałem sobie porty potrzebne do działania ftpa czyli 21 oraz od 5000 do 5100 (filezilla), od tego czasu po wpisaniu adresu z noip tzn http://xxxxx.dns.net wyskakiwało logowanie do ustawień routera, tak samo było z telnetem, port 23 był otwarty.
Tylko że w sekcji Access Control -- Remote Access wszystko mam odznaczone…
Teraz sprawa się jeszcze bardziej komplikuje :slight_smile:
Z portem 80 sobie poradziłem, w NAT -- Virtual Servers Setup otworzyłem go na nie istniejący adres ip w sieci i już nie wchodzi na konfigurację routera…
Mogę tak samo zrobić z telnetem, ale korzystam z WOL i żeby działo wybudzanie potrzebny jest permanentny wpis ARP, tylko że wpis ten znika po utracie zasilania…
Można go dodać oczywiście przez telnet… Więc telnet jest mi potrzebny ale najlepiej na jakimś innym porcie…
Podsumowując:

  1. Dlaczego udostępniła się konfiguracja routera na porcie 80 i 23, mimo że nie udostępniałem tych portów.
  2. W jaki sposób przekierować telnet routera na inny port.

Oprogramowanie masz najnowsze dostępne ze strony producenta?

Sprawdź czy router posiada IP&MACB inding -> Binding Settings tam wpisujesz mac i adres IP komputera który ma być wybudzany.

tak

Ten router nie posiada takiego ustawienia, wszędzie piszą żeby dodawać ip i mac do arp przez telnet.

No to musisz próbować z telnetem.

[quote="Marcin, post:4, topic:6497"]No to musisz próbować z telnetem.[/quote]He. No i mnie olśniło, nie wiem czy to wpływ Administratora czy 3 piwek na pełnym słońcu :smiley:
Cała sprawa opierała się o to, żeby nie wywalać telnet na standardowym porcie, tylko wybranym przez nas...
Więc robimy tak:
NAT -- Virtual Servers Setup >>add
Select a Service: Telnet Server
Server IP Address: jakieś nie używane ip z sieci
External Port Start 23 External Port End 23 Protocol TCP/UDP Internal Port Start 23 Internal Port End 23
i zapisujemy, router wywali komunikat:
Since port 23 is used, the DSL Modem Router
TELNET server port will be moved to 2323.
ale w gruncie rzeczy port 2323 nie działa.
Teraz jeżeli ktoś będzie próbował podłączyć się telnetem przez port 23, router przekieruje go na lipny adres.
Dajemy jeszcze raz "add"
Select a Service: Telnet Server
Server IP Address: ip routera (LAN)
External Port Start 556 External Port End 556 Protocol TCP/UDP Internal Port Start 23 Internal Port End "tutaj samo wskoczy 23"
Zapisujemy i mamy telnet na porcie 556.
Koniecznie musi być Protocol TCP/UDP, samo TCP nie zadziała.

Może jedno i drugie :wink: