Orange VPN static

Mam router TP Link Archer MR600

Hardware Version:‪Archer MR600 v2 00000002

Firmware Version:‪1.5.0 0.9.1 v0001.0 Build 210914 Rel.59719n

W Orange mam kartę sim z funkcją ORANGE VPN statyczny

W routerze ustawiłem w Advanced → VPN → PPTP _VPN
zaznaczyłem opcję enable VPN serwer,

wprowadziłem client ip adress od 10.1.1.100 do 10.1.1.109

wprowadziłem login i hasło

w Advanced → NAT_Forwarding-> NAT_Booster

wyłączyłem opcje NAT Booster

w Advanced → ALG

włączyłem wszystkie opcje tj,
PPTP Pass-trough
L2TP Pass-trough
IPSEC Pass-trough
FTP ALG
TFTP ALG
H323ALG
SIP ALG
RTSP ALG

W Advanced → Network → Internet → WAN Interface

mam włączone Mobile data oraz NAT

mam wyłączone DATA ROAMING
network serch auto
profile name VPN_Static
PDP type Ipv4
APN Type Static
APN: vpn.static.pl
username i hasło puste
Authentication NONE

Mam problem taki że jestem w stanie się połączyć z routerem z poza sieci lokalnej przez tunel VPN. Tylko nie widzę żadnego urządzenia sieciowego po włączeniu połączenia VPN. Nie przechodzą pingi.

Wyjaśnij co dokładnie chcesz osiągnąć, bo nie to nie jest pewne. Chcesz się wbić do sieci lokalnej przez VPN? To najlepiej napisać na górze. Załóżmy, że tak.
UWAGA: PPTP nie jest wcale szyfrowany, więc masz zero bezpieczeństwa, to tak na boku.

Z tej strony ustawione jest wszystko OK (łączysz się, więc serwer VPN i połączenie do niego działa).
Mam wątpliwość co do zakresu IP dla VPN, zwykle się wybiera coś spoza IPków sieci lokalnej w domu (jak i zdalnej), np. 172.16.x.x - ja lubię te podsieci, bo do nie nakładają się na 10.x.x.x i 192.168.x.x używane często w korpo i w domach.
Do tego nie podałeś adresu, jaki ma twoja lokalna maszyna w momencie łączenia się z VPN.

Masz prawdopodobnie dwa konflikty:

  1. IPki VPN nakładające się na adresy w domu
  2. IPki w sieci lokalnej źródłowej (z której się łączysz do VPNa) z adresami VPN i sieci domowej.

Sprawdź je i wybierz nienakładające się pule.

po połączeniu się z siecią lokalną przez VPN chcę mieć możliwość przesyłania plików w LAN przez SMB oraz chcę mieć możliwość podłączenia się do bazy danych MS SQL. Sprawdzałem czy nie konfliktów adresów IP. Zrobiłem tak : przez hotspot z telefonu komórkowego połączyłem się laptopem po czym uruchomiłem połączenie VPN i dalej po połączeniu z VPN nie widziałem żadnych urządzeń z sieci VPN

W jakim znaczeniu "nie widziałem"? W otoczeniu sieciowym Windows? Czy nie działały pingi?
Jak nie działały pingi, czy próbowałeś zrobić tracert/traceroute do IP w sieci domowej?