ORANGE jak ustawić przekierowanie portów TP-LINK TD-W8950N

Witam
Posiadam Router z Orange TP-LINK TD-8950N i nie mogę przekierować portów TPC i UDP - są zablokowane.
Ustawiam porty TCP I UDP dla Adresu IP - (MAC wcześniej zarezerwowany dal IP 192.168.1.XXX ) w NAT >Server wirtualny. Port początkowy i Końcowy - jednak bez rezultatu, czy ktoś się spotkał z tym problemem w tym Modelu.
Pozdrawiam.

Przeniosłem do odpowiedniego działu na forum - Administrator

Co do tej pory skonfigurowałeś (pokaż screeny) i dla jakiej usługi chcesz przekierować te porty?

Witam.
Postanowiłem, że napisze post na tplinkforum.pl odnośnie TD-W8950N, wczesniej poruszałem temat na elektrodzie z brakiem internetu i jak przekierować porty w tym modelu (TD-W8950N) .
tu jest ten post -

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3141864.html#15307485

W tym modelu problem może być z WANem. Jest tam włączone IPv6. Spróbuj to wyłączyć (usuń sufix "/ipv6" z loginu)

Usunąłem zaznaczenie przy Włącz IPv6 dla tego połączenia oraz prefiks /ipv6 przy logowaniu
dalej nic

Jak sprawdzasz czy dany port jest otwarty?
Spróbuj może najpierw dodać IP komputera/serwera do DMZ.

zrobilem Host DMZ i mam info od użytkowników Time Out :-
Stawiam serwer z grą przez Clienta jakim jest Hyper Lobby

Lokalnie masz dostęp do tego serwera?

tzn.
Wbijam się na inne servery sam nie mogę postawić.
Sprawdzam porty TCP i UDP 21000 programem Port Forward Network Utilities i mam komunikat Your ports is NOT OPEN or not reachable! to samo sprawdzałem z 80, 8080, 53

Pokaż IPCONFIG/ALL z Twojego komputera, zakładkę Virtual server oraz DMZ z routera.
Firewall/Zapora w komputerze wyłączona lub ma odblokowane porty?

Dzięki !!!
Pomogło wyłączenie zapory Windows

Witam
Przeinstalowałem system XP na Viste i ponownie mam ten sam kłopot z otworzeniem portu. Próbowałem wyłączyć na chwilę zaporę systemową jak to miało miejsce w XP ale chyba Vista ma większe zabezpieczenia. Chwilowe "całkowite" wyłączenie zapory nie pomaga.

Adres IP na karcie masz ten sam co miałeś w poprzedniej konfiguracji na XP-eku?

ponadto trzeba zdefiniować sieć jako prywatną lub firmową (bo publiczna ma bardziej restrykcyjne reguły na firewallu)

Dzieki za info. kartę WiFi zmieniłem na 150N poprzednia to 54M.
Karta IP pobiera z routera i przydzielone dla MAC karty numer stały IP 192.168.1.XXX