Orange funbox + tp link wr844n - ap?

Witam.
Mam funboxa 2.0 z wyłączonym wifi ponieważ zasięg był tragiczny
Do tego tp link skonfigurowany ręcznie wg porad z forum. Czyli połączenie z funboxem Lan-Lan. DHCP w tp link wyłączone- adresy rozdaję funbox.
IP w tp linku statyczne 192.168.1.1 czyli takie jak funbox ma. Gateway też. IP wewnętrzne tp linka ustawione na 192.168.2.1 ( nie dało się ustawić 192.168.1.2). W funboxie tp link dodany na sztywno. Wi-Fi działa perfekt. Ogólnie wszystko ok.

  1. Czy takie połączenie jest zgodne ze sztuką? Tp link robi za switch i punkt wifi

Czy może spróbować wg instrukcji z tp czyli uruchomić tryb Access point i łączyć z funbox Lan-Wan?

  1. Obecnie nie da się ustawić w Tp linku jego adresu na 192.168.1.2- wyświetla że adres musi być spoza..... Przyjmuje dopiero adres 192.168.2.x. Niby wszystko działa ale tworzy to jakby druga podsieć i nie mam dostępu do panelu sterowania TP linkiem przez wi-fi
    Jeśli chodzi o samo działanie sieci zostawić tak jak jest czy jest to błąd w sztuce?

Pozdrawiam serdecznie

Absolutnie ustawienie dwóch urządzeń z tym samym IP jest niepoprawne, nawet jak nie używasz funkcji routera w TP-linku. Musi mieć inny adres. Router bez DHCP nie powinien narzekać na zmianę IP na dowolny inny - więc może chodzi o zakres DHCP (nawet nieaktywnego) - po prostu zmień zakres DHCP na 192.168.x.100-200 zamiast od 2-100 czy tam cokolwiek jest podane i już.
Poza tym użycie routera jako switcha i WWAN jest absolutnie poprawne.

Niestety nic z tego...

Czy przestawiając w tryb ACCESS POINT da się ustawić tak by funbox rozdawał adresy i tp link nie tworzyl podsieci?

Masz ustawiony adres interfejsu WAN - ustaw go na jakiś inny, np. 10.0.0.1 i nie używaj - bo jest niepotrzebny wcale. Masz używać adresu wewnętrznego routera, który ustawiasz po stronie LAN.

To gdzie mam wpisać adres funboxa? Czy tp linkowi to w ogóle nie potrzebne?

TP-Link potrzebuje tego do:

  1. Dostępu do internetu (aktualizacje)
  2. Robieniu za router (jak udostępnia internet będąc routerem).
    Żadnej z tej funkcji nie używasz.

W pozycji internet dałem dynamic Ip i po kłopocie. Teraz jest tak jak chciałem.
Dzięki za rady