Openwrt TL-WR841N

(kraktus1) #1

Witam.
Sprawa wygląda tak:
Wgrałem zgodnie z wersją openwrt-ar71xx-generic-tl-wr841nd-v7-squashfs-factory do wr841N ver 7.2 wszystko działało do czasu gdy dograłem jeszcze openwrt-ar71xx-generic-tl-wr841nd-v7-squashfs-sysupgrade no i tu pojawił się problem. Wygląda to tak że był dostęp do sieci tylko po WIFI a po kablu już nie i nie mogłem również "wejść" przez 192.168.1.1. Próbowałem resetu, failsafe (działa ale nic to nie zmieniło) a nawet wgrać przez ftp oryginalny soft lub openwrt wyskakuje "błąd obrazu" czy coś takiego. Generalnie internet mam teraz tylko "po kablu". Nie wiem już jak to ugryźć i gdzie tkwi haczyk :confused: Może ktoś spotkał się z takim problemem bo mi skończyły się już pomysły.

(Heinz) #2

Niepotrzebnie wgrałeś sysupgrade. Ten soft służy do aktualizacji OpenWrt. Jednak nie powinno to robić żadnej różnicy.

Czy włączyłeś i skonfigurowałeś WiFi?

Wgrałeś gołe OpenWrt które nie posiada GUI.
Jedyny dostęp przez telnet.

(kraktus1) #3

Udało się przez telnet wbić Gargoyle :slight_smile: Działa po wifi i lan mam hasło password ale nie mogę wejść przez przeglądarkę do ustawień bo hasło jest złe :confused: Szukam hasła bo resetowałem przez telnet i dalej chce.

(Heinz) #4

Próbowałeś przez inną przeglądarkę?
domyślne hasło to password które przy pierwszym logowaniu powinno być zmienione.

(kraktus1) #5

kurcze na czterech :frowning:

(Heinz) #6

Spróbuj zalogować się przez putty po ssh.
użytkownik to root hasło password
Jeszcze jedno jak robiłeś aktualizację z openwrt na gargoyle to robiłeś przez sysupgrade -n firmware.bin?
może spróbuj zalogować się przez telnet i zrobić firstboot lub przycisk reset przytrzymaj ponad 10 sekund i puść

(kraktus1) #7

Najpierw wgrałem gargoyle-1.5.11.1-ar71xx-tl-wr841nd-v7-squashfs-factory po restarcie gargoyle-1.5.11.1-ar71xx-tl-wr841nd-v7-squashfs-sysupgrade
Przez putty zalogowałem się tylko co dalej.

(Heinz) #8

skoro się zalogowałeś to zmień tam hasło poleceniem 'passwd'
Potem spróbuj ponownie wpisać hasło na stronie.
lub wpisz najpierw firstboot.

(kraktus1) #9

Sukces !!! Dziękuję za pomoc ! Pozdrawiam.

(kraktus1) #10

Czy jest możliwość a jeśli tak opisać krok po kroku jak uruchomić obsługę WPS w Gargoyle żeby działał jak w oryginale bo teraz tylko wyłącza Wi-Fi ? Szukałem ale nic konkretnego nie znalazłem.

(Heinz) #11

Ze względu na "dziury" WPS nie jest dodany do Gargoyle.

(kraktus1) #12

Zrozumiałem :slight_smile: