Openwrt TL-WR841N

Witam.
Sprawa wygląda tak:
Wgrałem zgodnie z wersją openwrt-ar71xx-generic-tl-wr841nd-v7-squashfs-factory do wr841N ver 7.2 wszystko działało do czasu gdy dograłem jeszcze openwrt-ar71xx-generic-tl-wr841nd-v7-squashfs-sysupgrade no i tu pojawił się problem. Wygląda to tak że był dostęp do sieci tylko po WIFI a po kablu już nie i nie mogłem również "wejść" przez 192.168.1.1. Próbowałem resetu, failsafe (działa ale nic to nie zmieniło) a nawet wgrać przez ftp oryginalny soft lub openwrt wyskakuje "błąd obrazu" czy coś takiego. Generalnie internet mam teraz tylko "po kablu". Nie wiem już jak to ugryźć i gdzie tkwi haczyk :confused: Może ktoś spotkał się z takim problemem bo mi skończyły się już pomysły.

Niepotrzebnie wgrałeś sysupgrade. Ten soft służy do aktualizacji OpenWrt. Jednak nie powinno to robić żadnej różnicy.

Czy włączyłeś i skonfigurowałeś WiFi?

Wgrałeś gołe OpenWrt które nie posiada GUI.
Jedyny dostęp przez telnet.

Udało się przez telnet wbić Gargoyle :slight_smile: Działa po wifi i lan mam hasło password ale nie mogę wejść przez przeglądarkę do ustawień bo hasło jest złe :confused: Szukam hasła bo resetowałem przez telnet i dalej chce.

Próbowałeś przez inną przeglądarkę?
domyślne hasło to password które przy pierwszym logowaniu powinno być zmienione.

kurcze na czterech :frowning:

Spróbuj zalogować się przez putty po ssh.
użytkownik to root hasło password
Jeszcze jedno jak robiłeś aktualizację z openwrt na gargoyle to robiłeś przez sysupgrade -n firmware.bin?
może spróbuj zalogować się przez telnet i zrobić firstboot lub przycisk reset przytrzymaj ponad 10 sekund i puść

Najpierw wgrałem gargoyle-1.5.11.1-ar71xx-tl-wr841nd-v7-squashfs-factory po restarcie gargoyle-1.5.11.1-ar71xx-tl-wr841nd-v7-squashfs-sysupgrade
Przez putty zalogowałem się tylko co dalej.

skoro się zalogowałeś to zmień tam hasło poleceniem 'passwd'
Potem spróbuj ponownie wpisać hasło na stronie.
lub wpisz najpierw firstboot.

Sukces !!! Dziękuję za pomoc ! Pozdrawiam.

Czy jest możliwość a jeśli tak opisać krok po kroku jak uruchomić obsługę WPS w Gargoyle żeby działał jak w oryginale bo teraz tylko wyłącza Wi-Fi ? Szukałem ale nic konkretnego nie znalazłem.

Ze względu na "dziury" WPS nie jest dodany do Gargoyle.

Zrozumiałem :slight_smile: