OpenVPN nawiązanie połączenia

Witam.
Posiadam TP-link Archer A6. Chce nawiązać połączenie OpenVPN. Posiadam stały adres IP u dostawcy. Mam problemy z nawiazaniem polaczenia z serwerem OpenVPN na moim routerze. Jak droga do mojej sieci domowej powinna wygladać ?
Aktualnie mam taka wizję w głowie:

Internet - >

Antena Internetu radiowego ze stałym adresem IP (A.X.X.X)i otwartymi portami 8088, 8300 ->

Mój router na wejściu z anteny wan: (B.X.X.X)

następująco jestem w stanie się połączyć przez VPN z moja siecią?

Widzę to tak :
Musiał bym mieć przekierowany ruch przychodzący na już mój router w domu na port serwera OpenVPN?

A czy od operatora dostałeś zewnętrzny routowalny adres czy jakiś z którejś z pul prywatnych?

Co do dostępu do zasobów sieci lokalnej to robisz to zgodnie z instrukcją tp-linka, pod warunkiem posiadania odpowiedniego adresu na WAN routera.

Witam,

Stały, zewnętrzny rutowalny, A od odbiornika do mojego routera na WAN wpada 10.x.x.x.

W celu przetestowania włącz dostęp do UI routera TP-Link od strony WAN (jest do tego opcja) - tylko na chwilę, koniecznie potem wyłącz to - i spróbuj podpiąć się np. z telefonu komórkowego.

Tylko tak myk jest taki :

Antena dostawcy co jest u mnie na dachu ma adres: 157.x.x.x

Mój router w domu od niej na WAN dostaje 10.x.x.x.

Router nie jest bezpośrednio połączony do dostawcy.

No to masz ten "Stały, zewnętrzny rutowalny" na poziomie routera swojego (i jego portu WAN) czy nie masz?
Dla utrudnienia: To jaki adres dostaje twój router nie koniecznie znaczy, że pod takim jesteś widoczny na zewnątrz sieci. Możesz teoretycznie za pomocą SNAT mieć adres wewnętrzny, a jednak mieć pełen dostęp jak byś taki adres miał.
Ustal to z operatorem.
Jak nie masz na porcie WAN takiego adresu, to niestety nic z tego. Ewentualnie operator (o ile ma tak w zwyczaju) to ci jakiś port sforwarduje.