Ograniczony transfer na TD-W8950ND

Witam
Musze zmienic router z Netia spot player na stary TP-LINK TD-W8950ND. Po konfiguracji lączy się on z siecią, lecz transfer zamiast 10 Mbitów, mam zaledewie 0,5-1 Mbit. Dostawca interenetu to Netia na liniach TP(orange)

Próbowałem rożnych opcji zmieniania VPI/VCI/MTU, lecz nic nie dało pożytku

Pokaż konfigurację i jak synchronizuje się linia (parametry).

Nie wiem za bardzo o którą konfiguracje chodziło, mam nadzieje ze zawrałem to co miałeś na myśli, jeśli nie to proszę o dokładniejsze informacje co mam zrobić
1.

Skoro to TP/Orange to dlaczego masz 8/35 enkapsulację? Powinno być 0/35
DSL settings spróbuj ADSL2+ na sztywno. Czym mierzysz tą prędkość?


na innych serwisach podobne wartosci..
na sztywno czyli o to chodziło? jesli tak to bez rezultatu żadnego

Enkapsulacja 0/35 bo miałeś 8/35 jak na linii Netii

To tez zamieniłem oczywiscie zapomnialem napisac

mam nieoryginalny zasilacz do tego routera, zostawiłem drugi u brata, myslisz ze moze miec wpływ na to cos?

Spróbuj połączyć się przez jakiś polski serwer.

Łączysz się z routerem kablowo czy bezprzewodowo? Tak zasilacz może mieć wpływ na wydajność routera.

Przecież widać, że prędkość synchronizacji mizerna to jak może być większy transfer.

Przewodowo się łącze,
mam oryginalny zasilacz, zresetowałem ustawienia routera zrobiłem wszystko od nowa i problem z transferem już się wyjaśnił.
Lecz teraz mam inny problem, zrywa co jakieś 20 minut połączenie, nie wiem czy to router się resetuje bo jest gorący czy co..
Ogolnie też bardzo piskliwy głos wydaje ten router, na dłuższa mete meczący.

Wygląda na uszkodzenie toru zasilania w routerze.

Czyli to, że trace bardzo czesto połączenie to raczej nie wina ustawień tak ?

To jest na pewno tego typu uszkodzenie co napisał administrator, proponuje nowy router bo ten to klasy "zabawka", albo go sobie można naprawić. Koszt naprawy parę PLN-ów jak się samemu zrobi. Przypomniałem sobie, że mam takiego właśnie po naprawie, a trzymam go tylko jak będzie burza i będzie potrzebny internet, jego nie szkoda.

Mało logiczne to zdanie jak byś napisał jeszcze raz i po polsku!?

Niech się człowiek nie męczy z połączaniem czegoś co nie działa. Najważniejsze, żeby pytający zrozumiał.

Czyli to rozłaczanie to wina popsutego routera? nie ma do czego sie doczepic ?

Tak to wygląda

Zrozumiałem, to musze zostać przy netia spocie, dlatego też zapraszam na inny wątek (problem).