Ograniczenie przepustowości na TL-WR841N / TL-WR841ND

i jak?

w zwiazku z brakiem pomocy, prosze o pomoc z powrotem do fabycznego softu

Wystarczy wgrać firmware bez bootloadera. Znajdziesz go na naszym serwerze FTP. Patrz na wersję sprzętową Tp-linka

przypomnij się za miesiąc, może 2 m-ce i tylko jeśli będzie naprawdę syfiasta pogoda (to jest warunek podstawowy, bo szkoda siedzieć w domu latem)
wyobraź sobie, że poświęcę swój czas i spróbuję skonfigurować TL-WR740 podobnie do twoich wymagań, ale przygotuj najpierw materiały (w taki sposób jak jest to akceptowane na tym forum, czyli bez linków do zewnętrznych hostingów - tylko i wyłącznie lokalne załączniki) abym miał jakiś punkt zaczepienia - bez tego nie zacznę

Mój błąd, nie zastosowałem się do wymogów, ale wystarczyło upomnienie

Powinno być dobrze, sam nie wiem jak to do końca skonfigurować

tu nie chodziło o żadne upomnienie (chociaż zewnętrzne hostingi mają to do siebie, że prędzej czy później takie materiały trafia szlag) więc lepiej wrzucać lokalnie - stąd te wymogi i je popieram, jeśli sam zaczniesz szukać rozwiązań nietypowych problemów to zrozumiesz dlaczego tak a nie inaczej
a co do problemu po prostu opisz dokładniej gdzie napotykasz na problemy, same screenshoty mi teraz i tak NIC nie dają - ostatnio kontrolę pasma konfigurowałem parę lat temu i po prostu nie pamiętam szczegółów (a nie używam takich rozwiązań ani w domu, ani w pracy)
a ponadto i tak nie miałem dotąd czasu (wyjątkowe urwanie tyłka) dopiero wkrótce zacznie mi się trochę luzu, ale zrozum, że rozwiązywanie cudzych problemów jest tylko dodatkiem do życia, a jak będę miał więcej czasu wolnego to mam już np. zaplanowane takie zajęcia na które nie mogę sobie pozwolić mając szczyt urwania tyłka (czyli np. do usunięcia ząb "ósemka" podejrzany o kiepski stan - tu akurat datę znam dość dokładnie i już zakładam, że będę "wyłączony z życia" na tydzień i mam nadzieję, że nie na dłużej, bo nie zapowiada się to jako coś łatwego i przyjemnego - miałem już dziąsło cięte i szyte, a ząb jest nadal na swoim miejscu… ) mam też inne plany nie zakładające siedzenia całymi dniami przy komputerze o ile tylko pogoda na to pozwoli

akurat jest to hosting, ktory od kilku lat trzyma moje ss'y
tak jak pisalem, jest to moja konfiguracja, gdy ja "wlaczam", to trace polaczenie z internetem
jasna sprawa, dlatego jesli bedzie problem z czasem lub rozwiazaniem, to po prostu wroce do oryginalnego softu i dam sobie spokoj, albo tam cos pokombinuje

co to za wersja gargoyle? masz jeszcze wolne miejsce we flash?
próbowałem odtworzyć twój problem na urządzeniu pod gargoyle 1.8.1 (które nie jest routerem, więc nie miałbym jak sprawdzić czy to działa) i problem z NaN nie występuje przy tworzeniu klasy
a i jeszcze jedno - przy wysyłaniu zazwyczaj znasz IP źródłowy (chodzi mi o adres wewnątrz swojego LANu), a przy odbieraniu docelowy
(no chyba, że będziesz tworzył reguły ruchu do jakiegoś konkretnego serwera gdzieś w internecie np. do serwera jakiejś gry) więc tu jest ten błąd na drugim obrazku
co do ostatniego pytania bez odpowiedzi - nie musisz określać protokołu (ale możesz, zależy co chcesz uzyskać)
i jeszcze jedno QoS się średnio na jeża sprawdza przy dostępie do netu gdzie realne prędkości transferu są zmienne (np. w sieciach komórkowych i radiówkach) chociaż ostatnio w Plusie mam prędkości stabilne jak skała (chociaż te 20Mbps to tyłka nie urywa), ale za to w Playu zmiany są tak drastyczne, że mowy nie ma o takim rozwiązaniu, więc będę musiał robić testy na Plusie (no chyba, że w końcu dorobię się netii)
PS i w końcu znalazłem najbardziej podstawowe howto (wprawdzie obrazki przedstawiają chyba wersję 1.5.x ale nie wydaje mi się aby w tym względzie były drastyczne zmiany w 1.8.1)
http://openrouter.info/forum/viewtopic.php?f=22&t=977
a nie ten link już podawałem, czytałeś to?

1.8.1, hmm chyba powinienem
to jeszcze sprawdze, moze zle wprowadzilem i dlatego wyskoczyl blad
czyli to IP nie powinno byc w source? wlasnie tym linkiem z dolu sie kierowalem
u mnie radiowka trzyma sie mniej wiecej tych 4 Mb
zajrzalem, probowalem sie troche kierowac tym (miedzy innymi stad to IP w source), ale te duze zrzuty sa takie male ze az malo czytelne, ale dalbym rade cos z tego uzyskac, wiec powinno mi to pomoc?

powinien być w source jeśli tworzysz regułę dla uploadu
SS jest ucięty, więc nie wiem co tam faktycznie próbowałeś konfigurować, bo tego po prostu nie widać…

Przy drugim SS? Jest zrobiony kompletny zrzut dodawania nowej reguły

może na starość robię się zbyt "zamknięty umysłowo" i umyka mi zbyt wiele, ale moim zdaniem
nie jest kompletny - na jego podstawie nie sposób się zorientować co dodajesz a raczej gdzie
dwa trendy robienia screenshotów mi się nie podobają (i chyba jednak nie tylko mi)

  1. gdy ktoś prezentuje cały swój pulpit z całym śmietnikiem (najlepiej jeszcze w rozdzielczości na której się mieści mapa świata ze wszystkimi szczegółami) + istotne okienko wielkości znaczka pocztowego (na dokładkę np. jest to konsola, której treść można przykleić jako tekst), ale OK taki śmietnik robią zwykle totalnie początkujący i o dziwo poza trudnością obejrzenia czegoś takiego na małym ekranie zwykle prezentują przy okazji cały kontekst, z którego czasem coś można wywnioskować mimo nie dostarczenia żadnych dodatkowych danych w jawny sposób
  2. wycinek screeshota wielkości znaczka pocztowego i bez istotnych fragmentów, czyli takie skrawki jak prezentujesz to druga plaga - ktoś chce być tak do przodu, że jest aż do tyłu
    sorry, ale tracę chęć pomocy przez takie dziadowanie informacjami, czy w interfejsie routera masz jakieś ściśle tajne dane, którymi nie chcesz się dzielić?
    popatrz na to, a może zrozumiesz OCB

wrzucilem tyle, ile uznalem za potrzebne i oszczedzilem zbednych rzeczy
cała zakładka QoS (download)

podejrzewam, że podstawowym problemem jest brak wartości przy "total bandwitch"
no i oczywiście to że QoS jest wyłączony :smiley:
obawiam się, że donikąd nie dojdziemy w ten sposób - wróć do fabrycznego softu, tam ustawienia są znacznie bardziej uproszczone

jesli aktywuje funkcje, wtedy total download bandwitch sie pokazuje, ustawilem go na 3200, gdyz gdzies bylo napisane, zeby nie podawac pelnej wartosci
wylaczony, inaczej nie mialbym dostepu do internetu
dobrze, w takim razie wroce do niego

Wybaczcie, że odkopuję temat, ale mam pytanie. Wróciłem do oprogramowania ze strony, ale czy mogę jakoś powrócić do fabrycznego? Z językiem polskim i w ogóle stabilnego, bo tu już miałem problem z zalogowaniem, "ten router zezwala tylko jednemu użytkownikowi na zalogowanie..."

Oprogramowanie ma być najnowsze dostępne na stronie producenta dla danego modelu i wersji sprzętowej. NIe zagwarantuję ci że będzie w języku polskim.

Musisz sprawdzić na naklejce twojego routera która to wersja sprzętowa

Jednak znalazłem betę najnowszej wersji. Dziękuję i pozdrawiam, wątek do zamknięcia.